Великолучківська

загальноосвітня школа I-III ступенів

Статті

Фільтр
 • Літо, до побачення! Здрастуй, рідна школо!

  Ось і закінчилось літо. На календарі – перший день осені. Шкільні майданчики заповнені гамірною та метушливою дітворою. На обличчях  - усмішки, а в очах – легкий сум за сонячним літом. В руках  яскравими фарбами милує око цвіт осінніх квітів… Все це – 1 вересня - початок нового навчального року.

  В Україні день 1 вересня  — не просто початок осені. Для мільйонів школярів, студентів, їхніх батьків, а також для вчителів і викладачів це справжнє свято — День знань. З цього дня починається офіційний навчальний рік у всіх навчальних закладах країни. Традиційні урочистості з нагоди свята Першого Дзвоникапройшли і в Великолучківській ЗОШ І – ІІІ ступенів, де сіли за парти 880 юних великолучківців. Привітати школярів зі святом 1 вересня на шкільному подвір'ї зібралися батьки, вчителі та гості школи. Директор навчального закладу Рубіш Н.І. привітала усіх присутніх з Днем знань, побажавши дітям у навчальному році нових успіхів і досягнень З початком навчання привітали школярів голова Мукачівської РДА Пашкуляк В.В., начальник відділу освіти Мукачівської РДА Товт О.О., сільський голова Андрейко І.Д., о. Іоан (Пак).

  Цього року замість шкільної форми багато учнів та вчителів школи одягнули українські вишиванки. За усі роки незалежності Україна вперше відзначає 1 вересня у стані неоголошеної війни, тому на урочистостях вшанували хвилиною мовчання пам'ять героїв Небесної сотні та воїнів, які загинули під час проведення антитерористичної операції. 

  2014/2015 навчальний рік розпочався в школі  з першого уроку "Україна – єдина країна". Логічним продовженням теми єдності народу України та цілісності її території стала розмова на уроках про мужність і героїзм в ім’я свободи, незалежності та демократичного розвитку нашої держави. Лейтмотивом виступів учителів, дітей та гостей стала любов до України, самовідданість і патріотизм її захисників, активна громадянська позиція українців, особиста відповідальність за долю держави.

 • Правила користування бібліотекою

   

  ПРАВИЛА

  користування шкільною бібліотекою

  Великолучківської  ЗОШ І – ІІІ ступенів

   

  1. Загальні положення

   1.1. Правила користування шкільною бібліотекою розроблені відповідно до Типових правил користування бібліотеками в Україні із змінами і доповненнями, затвердженими наказом Міністерства культури і мистецтв України від 25.05.2001р. № 319, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 22.06.2001р. за № 538/5729. 1.2. Бібліотека є культурно-просвітницьким інформаційним центром, забезпечує популяризацію і загальнодоступність книг та інших носіїв інформації.

   1.3. У своїй діяльності бібліотека школи керується Конституцією України, Законом про освіту, Законом України про бібліотеку та бібліотечну справу, нормативними документами і розпорядженнями Міністерства освіти та культури України, управління освіти, Положенням про бібліотеку загальноосвітньої школи.

   1.4. Фонд бібліотеки є державною власністю.

   1.5. Принципами діяльності є загальнодоступність, політичний нейтралітет.

   

  2. Права користувачів

   2.1. Користувачами бібліотеки є всі учасники навчально-виховного процесу.

   2.2. Користування бібліотекою безкоштовне.

   2.3. Користувачі шкільної бібліотеки мають право: - одержувати у тимчасове користування книги та інші носії інформації додому і для користування у читальному залі з фонду бібліотеки; - користуватися бібліографічним, довідково-інформаційним обслуговуванням, яке надає бібліотека; - брати участь у масових заходах по популяризації літератури, які проводить бібліотека; - обирати і бути обраним до активу бібліотеки;

   

   2.4. Користувач може отримати додому не більше п’яти книг терміном не більше, як 12 днів. Термін користування новими виданнями, літературою підвищеного попиту встановлюється бібліотекарем школи.

   2.5. Користувач може продовжити встановлений термін користування книгами, якщо на них немає попиту з боку інших читачів.

   2.6. Кількість творів друку та інших носіїв інформації, які видаються у читальному залі не обмежується.

   2.7. Рідкісні та цінні книги та інші носії інформації, єдині примірники, довідкові видання додому не видаються.

   2.8. Видача книг, які користуються підвищеним попитом, або підручників для підготовки до тестування учням, яких вже випустила школа може здійснюватися під грошову заставу, розмір якої встановлюється бібліотекою. Якщо одержані в бібліотеці під заставу книги не повертаються користувачем у зазначений термін і дії для повернення їх не мають результату, то грошова застава зараховується на спец- рахунок школи і використовується на придбання книг та підручників.

   

  3. Обов'язки користувачів

   3.1. При запису до бібліотеки користувач повинен ознайомитись з «Правилами користування шкільною бібліотекою» і підтвердити їх виконання підписом на читацькому формулярі.

   3.2. Користуючись книгами з бібліотечного фонду, користувач повинен дбайливо ставитись до них; в разі виявлення дефектів, попередити про це бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на книзі відповідну позначку.

   3.3. Особи, які заподіяли шкоду фонду бібліотеки, несуть матеріальну відповідальність у відповідності з чинним законодавством.

   3.4. Користувачі, які загубили книги з фонду бібліотеки або заподіяли непоправну шкоду, зобов’язані замінити їх аналогічними книгами або такими, які вважаються бібліотекою рівноцінними. Якщо заміна книги неможлива, користувачі відшкодовують її дворазову вартість.

  3.5. За втрату книг з фонду бібліотеки та пошкодження їх неповнолітніми користувачами матеріальну відповідальність несуть їх батьки, опікуни, поручителі. 3.6. Користувачі можуть бути позбавлені права користування бібліотечним фондом за умов порушення «Правил користування шкільною бібліотекою»: - за затримку книг терміном один місяць; - за порушення порядку у бібліотеці – терміном на один тиждень.

   3.7. Учні школи зобов’язані давати свої підручники шкільній комісії для перевірки стану збереження підручників.

   3.8. У випадку псування чи пошкодження підручника комісія має право забрати його в учня на певний термін (до належного ремонту зіпсованого підручника, який учень повинен здійснити у бібліотеці школи).

   3.9. Користувачі повинні бережливо ставитися до фонду і майна бібліотеки, підтримувати тишу і порядок у приміщенні бібліотеки.

   

  4. Обов'язки шкільної бібліотеки щодо обслуговування користувачів

   4.1. Бібліотека зобов’язана інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека.

   4.2. Створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних книг.

   4.3. Дбати про культуру обслуговування користувачів.

   4.4. Формувати у користувачів потребу в інформації, користуванні бібліотекою, сприяти підвищенню культури читання.

   4.5. Систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам книг.

   4.6. Звітувати перед користувачами бібліотеки.

        

 • 18 червня – звіт директора Великолучківської ЗОШ І – ІІІ ступенів про роботу у 2012-2013 навчальному році

  18 червня 2013 року в актовій залі школи відбувся щорічний звіт директора перед педагогічною та батьківською громадськістю. На звітуванні були присутні заступник сільського голови Зозуля І.І., керівники установ Великих Лучок, працівники школи, батьки. Директор школи Рубіш Надія Іванівна у своїй доповіді охарактеризувала основні показники навчально-виховної та адміністративно-господарської діяльності школи за 2012-2013 навчальний рік.

  Одноголосно роботу директора школи Рубіш Н.І. за звітний період визнано задовільною.

 • Ура-а-а-! У нас канікули!

  1 червня, у Міжнародний день захисту дітей розпочав свою роботу ДЗВ «Веселка» на базі Великолучківської ЗОШ І – ІІІ ступенів.

  На дітей чекають захоплюючі ігри, цікаві подорожі та екскурсії, розваги, танці біля вогнища та інші заходи.

  Табірна зміна розпочалася зі святкової лінійки. Запальними танцями, дзвінкими піснями, по-літньому теплими словами привітали діти початок канікул і літнього відпочинку. Вогнище Дружби своїм гарячим промінням розпалило Сонечко, а танці у дружньому колі були по-особливому запальні. У конкурсі «Танцюй з нами, танцюй, як ми, танцюй краще за нас» перемогли загони «Веселі гноми» та «Малюки».

  Сподобався дітям і конкурс малюнків на асфальті, де переможцями стали загони «Дивосвіт», «Кока-кола» та «Капітошка».

  Табірне життя вирує! А щоб здійснилися усі бажання, їх треба загадати, написати на чарівному листочку і вкинути у Скриньку бажань!

  Чекайте наступних новин! Ми розповімо про всі наші мрії, що збулися у таборі!

   

   

 • ВЧИМОСЬ ВІТЧИЗНУ ЗАХИЩАТИ!

   

   На виконання наказу №114 відділу освіти Мукачівської РДА «Про проведення навчально-польових зборів з юнаками випускних класів  загальноосвітніх шкіл І – ІІІ ступенів» від 15.04.2013 року, відповідно до плану заходів Місячника оборонно-масової роботи та у відповідності до  вимог програми предмету «Захист Вітчизни», з метою вдосконалення військово-патріотичного виховання допризовної молоді 24-26 квітня  юнаки 11 класів нашої школи взяли участь у навчально-польових зборах ( керівник – учитель предмета «Захист Вітчизни» Стеблак Д.Д.), а  дівчата – випускниці пройшли практику-навчання з медично-санітарної підготовки на базі дільничної лікарні с.В.Лучки ( керівник – учитель  МСП Негря С.Д.)

   

 • Графік проведення ДПА у 4 класах

   

  Назва предмету

  Клас

  Дата проведення

  Початок проведення

  1

  Українська мова

  4-А,Б,В,Г

  14.05

  950 (2 урок)

  2

  Українська читанка

  4-А,Б,В,Г

  15.05

  950(2 урок)

  3

  Математика

  4-А,Б,В,Г

  16.05

  950(2 урок)

   

 • Графік проведення ДПА у 11,12 (веч.) класах та екстернів

   

  Назва предмету

  Клас

  Дата проведення

  Початок проведення

  1

   

  Українська мова

  11-А,Б

  12-веч.

  27.05

  900

  2

  Математика

  11-Б

  12-веч.

  29.05

  900

  3

  Історія України

  11-А

  29.05

  900

  4

  Всесвітня історія

  11-А

  31.05

  900

  12-веч.

  1400

  5

  Фізика

  11-Б

  31.05

  900

  6

  Англійська мова

  11-Б

  31.05

  1400

  7

  Біологія

  11-А,Б

  31.05

  900

   

 • Семінар-практикум педагогів-організаторів «Дитяче громадське об’єднання: можливості впливу на особистісне становлення учня»

  11 квітня на базі Великолучківської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов  районний семінар-практикум педагогів-організаторів «Дитяче громадське об’єднання: можливості впливу на особистісне становлення учня». У роботі семінару-практикуму взяли участь Тулюк О.І., заступник начальника відділу освіти Мукачівської районної державної адміністрації, Диганич Г.І., завідуюча РМК, Абель М.К., методист РМК, педагоги-організатори загальноосвітніх навчальних закладів Мукачівського району.

  Перед початком семінару всі учасники долучилися до перлин духовності, переглянувши виставку ікон «Духовні витоки».

  Заступник директора з виховної роботи Габовда Надія Емерихівна представила електронну  презентацію «Ознайомлення з формами і методами виховної роботи в школі».

  Як працює учнівське врядування «Лідер» та клуб «Країна Веселкова» розповіла педагог-організатор Голод Іванна Іванівна. (див. презентації)

  Роботу п’яти комісій врядування «Лідер» презентували  їхні керівники:

  Свої досягнення представило об’єднання «Зелений листочок», яке було створено ще у 1998 році ( незмінний керівник – Рубіш Т.М., вчитель біології)

  Виступ екологічної агітбригади порадував гостей своїм артистизмом, веселим гумором, дотепними витівками.

  Окрасою свята став виховний захід «Квітковий вернісаж» (підготувала Лендел М.І. – наставник клубу «Країна веселкова»)

  Весь семінар пройшов в атмосфері творчості, ініціативи, ентузіазму, професійної майстерності.

 • Загальношкільні батьківські збори

  Відповідно до річного плану роботи школи у  неділю, 24 березня, відбулися загальношкільні батьківські збори з порядком денним:

 • Районний семінар - практикум для вчителів, що працюють з 1 класами

  19 березня 2013 року на базі Великолучківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум вчителів 1 класу на тему: «Особистість першокласника в контексті нового Державного стандарту початкової загальноосвітньої школи». У роботі семінару взяли участь Тулюк О.І., заступник начальника відділу освіти,  Диганич Г.І., завідуюча РМК,  Хайнас В.М., методист РМК, Бузинник М.М., методист РМК,  Абель М.К., методист РМК, дирекція Великолучківської ЗОШ І – ІІІ ступенів, вчителі 1 класів нашої школи – Молнар М.І., Рубіш Н,М., Плесканка М.Ю., Глагола М.Ю., вчителі 1 класів загальноосвітніх шкіл Мукачівського району

   

  Вчителі 1 класів провели відкриті уроки:

  З матеріалами семінару можна ознайомитися в рубриці «На допомогу вчителю»

 • «А жінка в світ приходить для любові…»


  Чи є в світі ще таке світле свято, як 8 Березня – Міжнародний  жіночий день, День жінки-матері! Воно приходить разом з весною, коли пробуджується природа, розквітають першоцвіти, коли душа прагне щастя і насолоди. Напередодні, 7 березня, у нашій школі відбувся чудовий ранок «А жінка в світ приходить для любові…», який підготували учні 9-Б та 9-В класів (класні керівники Негря С.Д., Фелдій О.В.). У святково прибраному залі звучали величні рядки про жінку-матір, линули чарівні мелодії, які подарували всім присутнім добрий настрій. Свято прикрасили ніжні весняні квіти, які одержали в подарунок усі представниці прекрасної статі.

 • У вінок Кобзареві


   

   

     Він був сином мужика

   і став володарем у царстві духа…

  І.Я.Франко

  З 4 по 12 березня у нашій школі пройшли Шевченківські дні. Про Тараса, про славного українця, діяльність якого Олександр Гаврилюк назвав величною поемою, згустком великої трагедії мільйонів пригноблених, одним з найбільших велетнів світової історії, йшла мова в ці дні на годинах спілкування, під час проведення конкурсів та літературних читань. Надовго запам’ятається всім і свято «Є в Шевченка народження дата, дати смерті в Шевченка немає», що стало підсумком Шевченківських днів (учитель Лукандій Б.Я.), бо твори Кобзаря  – це чиста криниця, до якої спрагливими вустами припадають мільйони людей у всьому світі. Вони вічно будитимуть в серцях людей благородні, високі почуття, без них, як писав П.Грабовський, «зачерствіло б людське серце».

   

 • Бал у Королівстві Ввічливості

   

  12 лютого відповідно до плану роботи шкільного методичного об’єднання класних керівників 1-4 класів  Рубіш Н.М.(класний керівник 1-Б класу) провела відкрите виховне заняття «Бал у Королівсті Ввічливості». У святково  прибраному класі, з чудовими декораціями зібралися гості та учасники свята.

  На казковий бал усіх запросив Король, Королева та 5 їх доньок-принцес (Вихованість, Доброзичливість, Щирість, Усмішка, Скромність). Про початок балу оголосив Міністр Культури і запросив усіх та вальс. Першокласниці кружляли в бальних платтях, а хлопці були справжніми галантними кавалерами.  На свято запросили і казкових героїв: Червону Шапочку з Вовчиком-братиком та Лисичку-Сестричку із Зайчиком-Пострибайчиком.

  Правда, Бешкетники хотіли кілька разів зіпсувати всім свято, але їм це не вдалося.

   

 • Шкільний конкурс «Найерудованіший четвертокласник»

   

  Відповідно до плану роботи школи 6 лютого було проведено шкільний конкурс «Найерудованіший четвертокласник». До конкурсу готувалися всі: розгадували загадки, кросворди, повторювали навчальний матеріал, розв’язували тестові завдання.

  Переможцями стали : І місце – Рубіш Наталія ( 4-В, учитель Левдер О.І.),  ІІ місце – Панкулич Юрій (4-Б, учитель Васильєва А.О.), ІІІ місце – Балог Ірина (4-В, учитель Левдер О.І.)

 • Відкритий урок з фізичної культури в 6-А класі

  Відповідно до плану роботи методичного об’єднання вчителів фізичного виховання учитель Лешко Олена Михайлівна провела відкритий урок з  фізичної  культури в 6-А класі з елементами баскетболу.

  Тема уроку: «Ведення м’яча, передачі в зустрічній колоні». Раціонально, вдумливо й дидактично грамотно визначені завдання уроку, які чітко випливають зі змісту навчального матеріалу, відповідають віковим особливостям учнів класу. Зміст уроку відповідав розвитку специфічного сприйняття - відчуття м’яча”, відчуття часу”, відчуття простору”, відчуття партнера”; розвитку уваги, мислення і пам’яті, розвитку фізичних, моральних та вольових якостей, інтелектуальних здібностей, почуття дружби, колективізму, дисциплінованості; формуванню організаторських можливостей.

   

 • Відкритий урок з української літератури у 5-Г класі

  Краще пташці на зеленій гілці,

  ніж в золотій клітці.

  Народне прислів’я

  Відповідно до плану роботи методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу предметів учитель української мови та літератури Волошин Є.Ю. провела відкритий урок з української літератури у 5-Г класі на тему «Антін Лотоцький. «Михайло-семиліток» Добро і зло у творі».  До уроку готувалися групи літературознавців, істориків та мистецтвознавців. Діти підготували цікаві розповіді про київських князів, відомі архітектурні  та літературні пам’ятки часів Київської Русі (розповіді учнів супроводжувалися ілюстрацією дитячих малюнків та слайдів). Рольова гра, в якій брав участь сам Михайлик-семиліток, особливо сподобалася дітям: вони поспілкувалися з гостем, розпитали про його життя. Захоплено читали діти уривки з твору, намагаючись за допомогою засобів виразного читання передати його настрій. Логічним висновком уроку стала думка, що добро – найвища людська чеснота, воно сильніше за будь-які злі прояви. 

 • Відкритий виховний захід у 7 – Б класі

  З усіх втрат утрата часу найтяжча

  Г. Сковорода

  Відповідно до плану роботи методичного об’єднання класних керівників 5-11 класів у понеділок, 21 січня було проведено відкриту виховну годину у 7-Б класі (класний керівник 7-Б класу Драга Н.І.). На думку Наталки Іванівни, тема заняття дуже актуальна. У сучасних дітей дещо знівельоване відчуття часу, вони не завжди уміють правильно його організувати і раціонально витратити. На уроці прозвучали притчі «Бережи хвилини», «Час за гроші не купиш», прислів’я і приказки про цінність часу. Музичним супроводом до уроку стали чудові пісні із кінофільмів «17 миттєвостей весни» («Не думай о секундах свысока»), «Земля Санникова» («Есть только миг…»). Цікавими були і судження дітей про те, як вони розпоряджаються своїм часом. Підсумком заняття стали слова матері Терези про цінність життя та пам’ятка «Бережи хвилини». Виховної мети заняття  досягнуто.

 • В гостях у Мельпомени

  Напередодні Шевченківських днів, 28 лютого 2013 року, учні нашої школи долучилися до Кобзаревого слова, переглянувши постановку Ужгородського  драматичного театру «Наймичка».У заліМукачівського Будинку культури буловелелюдно.  Вистава зацікавила юних глядачів, сприймалася дуже добре, бо в ній відтворено українськийнаціональний колорит, створено цікаві образи.Гра акторів була на високому рівні, вони вдало втілили на сцені все, що хотів сказати автор. Дев'ятикласники подякували акторам гучними та щирими оплесками. Після спектаклю учні прогулялися містом, ознайомилися з історичними пам'ятками. Додому школярі поверталися лише із позитивними враженнями. А це є свідченням того, що такі заходи  потрібні і цікаві для дітей. 

   

 • Відкритий урок з образотворчого мистецтва у 4 – Б класі та тему: «Малювання композиції «Зимова казка»

   

  Відповідно до плану роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів 17 січня 2013 року було проведено відкритий урок з образотворчого мистецтва у 4 – Б класі та тему: «Малювання композиції «Зимова казка».

  Тип уроку – комбінований урок.

  Мета уроку: поглибити знання учнів про пейзаж та холодну кольорову гаму, учити вирішувати загальний тоновий і колірний стани пейзажу. Продовжувати ознайомлювати з елементарною плановістю простору на основі спостережуваної перспективи (ближче – нижче, далі – вище, нагороджування дальних предметів близькими). Розвивати просторову уяву, виховувати естетичний смак, уміння милуватися красою рідної природи.

 • Vivat, юні академіки!

  11 січня на базі нашої школи пройшов конкурс-захист  науково-дослідницьких робіт учнів - членів Мукачівської районної філії Закарпатського територіального відділення Малої академії наук. Юні дослідники, що взяли в ній участь, мали гарну можливість представити результати власної наукової діяльності, отримати цінні рекомендації та настанови від авторитетного журі, набути неоціненного досвіду і знайти нових друзів-однодумців.

  Свої перші наукові дослідження презентували і учні нашої школи:

  Герцак Ніколета (9-Г) - «Магічна сила колискових пісень» (керівник Юрченко Н.І.),

  Голод Юрій (10-А) - «Комп*ютерна графіка» ( керівник Овчаренко С.Б.),

  Діброва Діана (11-Б) - «Авторські афоризми Ліни Костенко» (керівник Ковач З.В.),

  Кабацій Габріелла-Наталія (9-Г) - «Основні мотиви творчості поета і прозаїка Ярослава Іваня» (керівник Лукандій Б.Я.),

  Кулібаба Олександра (8-Б) - «Сучасна періодика для дітей в Україні» ( керівник Ржевська С.О.),

  Стеблак Каріна (11-Б) - «Дослідження різноманітності складу лікарських рослин своєї місцевості та причин їх знищення» (керівник Рубіш Т.М.).

   Захист науково-дослідницьких робіт є одним з найважливіших та найвідповідальніших етапів змагання. Він дає змогу виявити рівень самостійності дослідження та особистий внесок у нього автора, глибину володіння учнем матеріалом і вміння аргументувати власну точку зору.

  Як і завжди, цьогорічний захист у нашій філії пройшов на високому організаційно-методичному та науковому рівні. Це стало можливим завдяки авторитетному та компетентному журі, до складу якого увійшли працівники відділу освіти Мукачівської РДА, керівники творчих груп вчителів району. На належному фаховому рівні ними було здійснено попереднє рецензування учнівських робіт. Члени журі суворо стежили за дотриманням регламенту і норм наукової етики, задавали тон справжньої наукової дискусії, висловлювали цінні поради й настанови юним дослідникам, об’єктивно та неупереджено оцінювали представлені роботи і визначали переможців.

  Ми пишаємося тим, що двоє наших юних академіків – Кабацій Габріелла-Наталія та Стеблак Каріна – вибороли перші місця у своїх номінаціях і захищатимуть честь Мукачівського району на обласному конкурсі. Бажаємо їм успіху!

 • Відкритий виховний захід: "Шануй батька й неньку" у 4-В класі

  Згідно плану роботи методичного об’єднання класних керівників 1 – 4 класів 24 січня проведена відкрита виховна година у 4 – Б класі «Шануй батька й неньку» ( класний керівник Васильєва А.О.).

  На це свято Анжела Василівна запросила батьків дітей, дідусів і бабусь.

  Учні щиро дякували своїм рідним за турботу, піклування, тепло, допомогу, яку відчуває кожна дитина у своїй сім’ї.

  З вдячністю четвертокласники декламували вірші, співали пісні, розігрували сценки. Особливе захоплення присутніх викликала виставка сімейних фото, портрети найрідніших людей, зроблені дитячими руками.

  Виховна година пройшла у щирій, доброзичливій атмосфері.

   

   

 • Новорічні щедрування

   

  Учні 9-В класу  (класний керівник Фелдій О.В.): Балко Олександра,  Габовда Ірина, Гала Таміла, Яценович Оксана підготували новорічні щедрування.

  Дідом Морозом був Варга Віталій, Снігурочкою – Рубіш Каміла. Щедрівки виконували під музичний супровід баяна, яким майстерно володів Волошин Юрій.

   

 • Спортивне свято

  «Здорове тіло – завжди в русі !»  Під цим гаслом в нашій школі проходять уроки фізкультури та спортивно-масові змагання. Цього року в нас започатковано традицію спортивних зустрічей між збірними командами учнів та вчителів школи.

   

 • Тиждень англійської мови

   

  «Studying foreign languages enriches the native language»(«Вивчення іноземних мов збагачує рідну мову»). Під таким девізом з 17 по 21 грудня у школі проходитиме Тиждень англійської мови (EnglishWeek).

   

 • Тиждень прав людини

   

  З 10 по 15 грудня у школі проходив Тиждень прав людини. В рамках цього Тижня були проведено обговорення Загальної Декларації прав людини ( 10-11 класи),  бліц – конкурс на знання прав людини і громадянина відповідно до Конституції України ( 9 класи). На годинах класного керівника у 1-11 класах додатково було опрацьовано права та обов’язки учнів

   

 • Свято здоров’я у групі продовженого дня

  Відповідно до плану роботи шкільного методичного об’єднання вихователів ГПД було проведено відкрите виховне заняття «Здоров’я – найбільший скарб» (вихователь ГПД Панкулич Світлана Юріївна)

  Мета заняття: пропагувати здоровий спосіб життя; формувати негативне ставлення до шкідливих звичок; розвивати почуття відповідальності за збереження свого здоров’я та інших людей.

   

 • Апробація тестових завдань ЗНО 2013

  З метою визначення якості тестових завдань й підготовки випускників загальноосвітніх навчальних закладів до зовнішнього незалежного оцінювання на базі Великолучківської ЗОШ І – ІІІ ступенів було проведено апробацію тестових завдань з  біології.    

  В апробації взяли участь 120 випускників загальноосвітніх навчальних закладів Мукачівського району. Учасниками апробації були учні Великолучківської, Горондівської, Страбичівської, Чинадіївської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Для виконання учням було запропоновано 30 завдань, які мали по чотири варіанти відповіді, де лише один правильний, про що треба було зробити відмітку в бланку відповідей згідно з інструкцією. Завдання охоплювали матеріал шкільного курсу  біології з 7 по 11 клас. Перед початком апробації з учнями та вчителями провела розмову відповідальна за проведення ЗНО в Закарпатській області Мегела Любомира Іванівна та відповідальний за ЗНО в Мукачівському районі Ващенок Микола Миколайович.

 • Адміністрація школи

   

  Рубіш Надія Іванівна

  Директор школи;

  вчитель української мови і літератури

  Проблемне питання 

  «Принцип науковості у викладанні української мови та літератури в школі»

  Кредо

  « Життя це наш обовязок творити, де творчий кожен день і кожна мить!»

  Рубіш Віра Миколаївна
  Заступник директора з навчально-виховної роботи;

  вчитель інформатики

  Проблемне питання

  «Використання ІКТ на уроках інформатики»

  Кредо

  «Успіху досягає той, хто його прагне»

  Теличка Світлана Юріївна
  Заступник директора з навчально-виховної роботи;

  вчитель математики

  Проблемне питання

  «Виховання інтересу до вивчення математики шляхом впровадження різних видів робіт та інтерактивних методів»

  Кредо

  «Учитель вічний учень»

  Габовда Надія Емерихівна
  Заступник директора з виховної роботи;

  вчитель російської мови і літератури

  Проблемне питання

  « Естетичне виховання учнів на уроках світової літератури»

  Кредо

  «Храни меня, Господь, Кому я верю, Кому не верю

  Тех остерегусь сама »

  Кабацій Іван Васильович
  Заступник з господарської роботи

  Кредо

  "Немає нічого, що не далося б працею"

  Голод Іванна Іванівна

  Педагог-організатор

  Проблемне питання

  «Формування ціннісного ставлення до себе»

  Кредо

  «Завжди пізнавати світ і себе, навчати цьому інших»

  Катрич Олеся Іванівна

  Психолог

  Проблемне питання

  "Адаптація дітей до навчально-виховного процесу"

  Кредо

  "Сенс життя не в тому, щоб чекати, коли закінчиться гроза, а в тому, щоб вчитися танцювати під дощем"

   

 • Рекомендації щодо організації правильного режиму дня першокласника

  1. Правильно обладнайте робоче місце дитини

   Робочий стіл повинен стояти в найтихішій кімнаті, щоб дитину ніщо не відволікало під  час  роботи. Робочий стіл ставиться ближче до вікна так, щоб світло падало зліва. Якщо дитина зростом від 120 до 129 см, стіл має бути заввишки 59 см, від 130 до 139 см – 62 см, від 140 до 149 см – 68 см. Треба стежити, щоб ноги дитини спиралися всією ступнею на підлогу або підніжку стола.

  Потрібна настільна лампа, яку також ставлять ліворуч. Досить зручними є лампи   з кронштейном  , висоту та положення яких можна регулювати. Лампа не повинна бути занадто яскравою. Лікарі-гігієністи рекомендують зелений абажур, оскільки цей колір найменше стомлює зір.

  Для зручності читання та списування можна купити книжкову підставку.

  Краще не купувати такий стілець, що крутиться, оскільки це перешкодить дитині під час письма. Стілець повинен бути зручним, з високою спинкою, що відповідає зросту дитини. Різниця між висотою стола і стільця – від 2 до 27 см. Відстань від очей до поверхні стола 35 см., між грудьми і столом відстань має дорівнювати ширині долоні.

  Поруч зі столом доцільно помістити маленьку шафку або настінну полицю де зберігатимуть підручними та зошити.

  На  стіну варто повісити календар, розклад уроків, а також алфавіт із друкованими літерами.  –  ця підказка дуже допоможе учневі на першому етапі навчання.

  2. Правильне харчування обов’язкове

   Хороший сніданок дуже необхідний. Приготуйте теплу їжу: кашу, омлет, запіканку, сирники. Корисні речовини надходять в кров, і та у свою чергу живить мозок, який буде активно працювати. Як перекус в школі давайте дитині з собою галетне печиво і яблуко.

   3. Проводжайте дитину теплими словами з побажанням гарного дня

   Не прощайтеся з дитиною фразами – дивись не балуйся», «веди себе добре», «щоб сьогодні не було поганих оцінок» , «якщо ти зробиш, то …» і т.д , дитина не комп’ютер щоб її такими фразами програмувати. Побажайте краще удачі, та підбадьорте, якщо знаєте що сьогодні такий важкий день для вашої дитини.

   4. Навчить своє чадо «тримати спину»

   Для цього привчайте дитину щодня виконувати 10 простих вправ.

  •  Нахили. Початкове положення — сидячи з витягнутими вперед ногами на підлозі. Потрібно спробувати нахилитися якнайнижче і обхопити руками пальці ніг. Піднятися в початкове положення і повторити 5 разів.
  •  Махи ногами. Початкове положення — лежачи на правому боці, права рука під головою, ліва перед собою. Повільно піднімати рівну ліву ногу вгору й опускати 15 разів. Повторити вправу для правої ноги, перекинувшись на лівий бік.
  •  Книга. Початкове положення — вис на шведській стінці. Сідницями і спиною потрібно щільно торкатися в стіні. Повільно підняти рівні ноги, не відриваючи сідниць, повторити 5 разів.
  •  Йог. Початкове положення — поза йогів із зімкнутими ступнями ніг. Тримати спину прямо і сидіти 15-20 секунд, розслабитися і повторити 7 разів.
  •  Сонечко. Поставте малюка впритул до рівної стіни, стежачи за тим, щоб він торкався стіни трьома точками — плечима, сідницями і п’ятами. Руки підняти вгору і повільно опускати в сторони по колу, не відриваючи від стіни. Повторити 5-7 разів.
  •  Стільчик. Початкове положення те ж, руки вздовж тулуба, долонями до стіни. Повільно, не відриваючи тіла, ковзати по стіні, намагаючись сісти. Повторити 5-7 разів.
  •  Замок. Початкове положення — стоячи. Відвести одну руку за голову, другу — за лопатки, спробувати зімкнути руки або як можна більше наблизити їх одне до одного. Повторити 5-7 разів.
  •  Ванька – встанька. Початкове положення — лежачи на спині. Плавно, намагаючись тримати спину рівною, піднятися в положення сидячи. Опуститися, повторити 5-7 разів.
  •  Човник. Початкове положення — лежачи на животі. Руки відвести назад, підняти голову і плечі і повільно відірвати від підлоги ноги. Затриматися в такому положенні 5 секунд, опуститися, повторити 5 разів.
  •  Полумостік. Початкове положення — лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах. Зробити вдих і повільно підняти таз, щоб утворювалася пряма лінія. Затриматися на пару секунд і на видиху опустити таз. Повторити 7 разів.

   5.Слідкуйте за зором дитини

   Включіть в раціон чорні ягоди, риб’ячий жир, печінка, морквяний сік з оливковою олією — вони багаті вітаміном А, який покращує зір, знімає втому з очей.

   Під час виконання домашніх завдань, стежте, щоб кожні 20 хвилин у дитини була перерва. У цей час краще робити очну гімнастику: нехай малюк постане біля вікна, зосередиться на намальованою на ньому точці і рахує до 10.

   Комп’ютерні ігри сильно напружують зір.

   6. Слідкуйте за вчасним виконанням домашнього завдання

   Оптимальний час для домашнього завдання — 15-16 годин. Починати з самого важкого, поки увага на висоті. І не намагайтеся зробити все уроки відразу, не перевантажуйте дитину. Тривалість безперервного читання не повинна перевищувати 8 хвилин, а оптимальна тривалість безперервного письма — 2 хвилини. Крім цього, через кожні півгодини занять потрібно робити 5-хвилинну гімнастику для рук. Згадайте старий віршик: «Мы читали, мы писали, наши пальчики устали» і стискайте пальці разом з дитиною.

   7. Слідкуйте за режимом сну

   Сон першокласника становить 11-12 годин на добу, при цьому шестирічкам необхідний 1-2-годинний денний сон. Не забувайте провітрювати кімнату перед сном

   8. Частіше хваліть

   Спілкуйтеся зі своїм першокласником, уважно слухайте його розповіді про школу, обговорюйте всі події, що відбуваються в його житті. Частіше хваліть малюка, він потребує вашої підтримки. Заохочуйте кожне маленьке і велике досягнення: справа в тому, що особливо у віці 6-7 років діти орієнтовані на реакцію дорослих.

   9. Не перевантажуйте портфель

   Перевантаження багаті поганою поставою, сколіозом. Тому стежте, щоб шкільний портфель вашої дитини не був перевантажений.

   10. Поцікавтеся до якої групи здоров’я відноситься ваша дитина

 • Десять заповідей для батьків майбутнього першокласника

  1. Починайте “забувати” про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: “який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд”.
  2.  Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).
  3.  Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).
  4.  Не лайте, а тим більше — не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: “Спасибі, ми обов’язково поговоримо на цю тему”.
  5.  Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
  6.  Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення — запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) — нехай розповість, що більше всього подобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.
  7.  Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
  8.  Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого — основа для взаєморозуміння.
  9.  Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: “Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати”. Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
  10.  Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз — фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.
 • Дітей необхідно забезпечити необхідним шкільним приладдям

  1. Спортивна форма та взуття, змінне взуття
  2. Портфель. (Портфель має бути легким,  зручним  і не дорогим. Узагалі, не варто купувати школяреві щось дороге,  аби потім не шкодувати про несподівано загублену річ. Усередину портфеля обов’язково помістіть «візитну картку» з вашим ім’ям і телефоном – на випадок, якщо портфель загубиться. Подбайте, щоби на портфелі і одязі дитини були світові відбивачі, це необхідно задля безпеки вашого школярика, коли він у сутінках переходитиме проїжджу частину)
  3. Пенал (Пенал краще вибирати невеликий і зручний, щоб дитина в ньому не заблукала. У пеналі  (якщо вчитель не запропонує щось інше) мають бути, дві сині ручки, два прості олівці (зручні олівці із маленькими гумками), точила, гумка і коротка лінійка. Окремо можна покласти пенал із кольоровими олівцями.
  4. Кулькова  ручка (Ручки для письма повинні бути неважкими. Дослідження показали, що  збільшення ваги ручки навіть на один грам стомлює руку, іноді дітям зручніше писати товстими ручками зі спеціальною шорсткою гумкою  за яку  зручніше «вхопитися» пальцями. Досвідчені мами радять купити побільше простої дешевої канцелярії (простих олівців, ручок, точилок  і гумок); щоби не бігти стрімголов за покупкою в неділю увечері)
  5. Лінійка, простий олівець, гумка, точилка
  6. Кольорові олівці
  7. Фломастери
  8. Зошити: в клітинку – 10 штук; в косу лінійку з додатковими лініями – 10 штук (Перш, ніж купувати зошити поговоріть з учителем. Деякі вчителі вважають за краще, щоб у класі панувала одноманітність. Коли ви дізнаєтеся, які  зошити вам потрібні, купіть відразу багато, про  запас. На уроках письма в початкових класах учні зазвичай пишуть у зошитах у тонку лінійку. Коли вони будуть переходити на широку лінійку  – вирішує вчитель)

  Створити папку для трудового навчання

  1. Папка
  2. Альбом для малювання (цупкий папір)
  3. Кольоровий картон
  4. Кольоровий папір
  5. Клей-олівець ПВА
  6. Ножиці
  7. Пластилін
  8. Дощечку під пластилін
  9. Стеки до пластиліну
  10. Місцевий природний матеріал
  11. Обгортки для зошитів
  12. Обгортки для підручників

  Гуртом буде проводитись закупівля індивідуальних посібників, зошитів з друкованою основою

 • Прийом дітей до 1 класу

  Прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти  і науки України від 07.04.2005 року №204 «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів», у якому зазначено, що:

  1. До 1 класу загальноосвітнього закладу зараховуються діти, як правило, з 6 років.
  2. Прийом дітей до 1 класу навчального закладу здійснюється відповідно до території обслуговування.

  Для зарахування дитини до 1 класу батьки надають такі документи:

  • заяву на ім'я директора школи;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • медичну картку встановленого зразка.

  /Має бути картка профілактичних щеплень, лабораторні обстеження, огляд лікарями-спеціалістами та заключення педіатра про готовність дитини до навчання в школі. Ці заключення скріплюються трьома печатками:

  • педіатр
  • завідуючий поліклінікою
  • печатка лікувальної установи.
 • 9 листопада - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

  9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлене Указом Президента України в 1997 році і відзначається щороку в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія, монаха Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), давньоруського письменника і літописця, одного з авторів "Повісті временних літ".

  Урочисто відзначили це свято  і в нашій школі. У цей день було проведено виставку учнівських плакатів під девізом «Є мова – є майбутнє!», у бібліотеці організували виставку нових надходжень художньої літератури та періодичних видань «Українська писемність і мова: історичні витоки становлення й розвитку». Літературно-музичну композицію «О слово рідне, хто без тебе я?!» підготували з учнями 1-4 класів вихователі ГПД. З учнями 5-11 класів вчителі української мови та літератури провели мовні вікторини та конкурс на кращого читця  поезії «Із слова починається людина, із мови починається мій рід». А після уроків у кабінеті української мови та літератури зібралися знавці рідної мови – у школі відбувся І (шкільний) етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика. День української писемності та мови став справжнім святом для кожного учня школи.

 • 5 грудня - Міжнародний день волонтерів

  Сьогодні в нашій школі відзначали Міжнародний день волонтерів. У нашій школі  працює волонтерський загін «Милосердя» з числа учнів  5-9 класів. Саме його активісти  організовували проведення акції «Милосердя» в школі. Волонтери постійно відвідують вдома одиноких людей похилого віку, виконують їх доручення, допомагають по господарству. Також учасники волонтерського загону проводять пошукову роботу з історії рідного села, доглядають за  пам’ятниками загиблим воїнам-односельчанам, Т.Г.Шевченку, двічі Герою Соціалістичної праці Г.М.Ладані. Щороку вони беруть участь у зльотах, що відбуваються на базі Музею партизанської слави у с.Бабичі.

  Цікаво знати

  Міжнародний день волонтера  було започатковано Організацією Об'єднаних Націй у 1985 році, і в даний час відзначається в 125 країнах.

 • Акція „Милосердя”

  Щороку, починаючи з 1999 р., у нашій школі проводиться благодійна акція „Милосердя”, приурочена до Міжнародного дня громадян похилого віку та Міжнародного дня інвалідів, що відзначаються відповідно 1 жовтня та 3 грудня. Учні та вчителі  школи – щедрі і  доброзичливі, тому завжди відгукуються на прохання про допомогу тим, хто її потребує. От і нещодавно завершилася  в школі  чергова акція «Милосердя», метою якої був збір коштів та продуктів харчування для лікарні Червоного Хреста у с.Ракошино. В акції взяли участь всі учні школи, їхні батьки та вчителі. Спільними зусиллями для нужденних було зібрано продуктів харчування (картопля, цибуля, часник, перець, морква, капуста, буряки, горіхи, яблука та ін. городина, цукор, крупи, сіль, борошно, консервація – компоти, варення, салати) на загальну суму 7 800 грн. Крім того, з ініціативи учнів було проведено благодійний осінній ярмарок - розпродаж квітів, вирощених власними руками. 900 грн, які були вторговані на ярмарку, діти теж передали у лікарню. Найбільш активними були учні 1-Г, 3-А,Б,В, 5-В, 7-Б,7-В,  8-В класів (класні керівники Глагола М.Ю., Федак О.І., Бубряк Л.П., Драга О.І., Лешко Н.Ю., Драга Н.І., Балог Т.І.,  Гунтинович О.В.).

 • Відкритий урок з алгебри у 7-А класі на тему «Арифметичні дії над многочленами»

  Відповідно до плану роботи шкільного методичного об’єднання вчителів фізико-математичного циклу предметів було проведено відкритий урок з математики у 7-А класі на тему «Арифметичні дії над многочленами» (учитель Драга Наталія Іванівна). Тип уроку – урок узагальнення і систематизації знань (урок–подорож “Сходинками до знань”). Мета уроку: систематизувати, узагальнити й поглибити знання і уміння та навики учнів з даної теми; розвивати увагу, пам’ять учнів, уміння аналізувати, порівнювати, розвивати культуру математичних записів; виховувати взаємоповагу та позитивне ставлення до навчання. Весь урок пройшов під девізом «Немає іншої науки, яка б дивувала своїх прихильників стількома приємними несподіванками, або так само підносила їх крок за кроком на дедалі вищі сходинки творчого мислячого буття, як математика»  (Дж. Сільвестр).

  Епіграфом до уроку став античний афоризм «Той, хто не знає, – хай навчиться, а хто знає – повторить ще раз».

  Учителька використала різні методи і види роботи: колективна робота, робота з підручником, самостійна робота, самооцінка, робота в парах і групах, усні вправи.  Доречним було використання на уроці ІКТ (медіапрезентація), що дозволило оптимально  систематизувати, узагальнити й поглибити знання і уміння та навики учнів та раціонально використати кожну хвилину уроку.

  Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів продовж уроку сприяли створенню такої ситуації, при якій учні відчувають задоволення від своїх успіхів у навчанні.

  Мети уроку досягнуто. З матеріалами відкритого уроку можна ознайомитися в категорії Вчителям (На допомогу вчителю)

 • Права та обов'язки

  Сімейний Кодекс України

  Ст. 141 Батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі.

  Ст. 150 Батьки зобов'язані:

  1. Виховувати дитину в дусі поваги до прав інших людей, любові до свого народу;

  2. Піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;

  3. Забезпечити здобуття дитиною повної загальної освіти; .

  4. Поважати дитину. Забороняється будь-яка експлуатація дитини батьками, фізичні покарання та покарання, які принижують гідність дитини.

  Ст. 152 Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю.

  Ст. -157 Питання виховання дітей вирішуються спільно. Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвитку дитини. Якщо батьки не можуть дійти згоди щодо участі у вихованні, то порядок визначається органом опіки та піклування. У випадку, якщо батьки не підкоряються рішенню органу опіки, то кожен з батьків має право звернутися в суд для вирішення суперечки.

   Відповідальність батьків за виховання дітей:

   Кодекс про адміністративні правопорушення

  • ст. 184 ч. 1 Ухиляння батьків від виконання обов'язків по забезпеченню необхідних умов життя, навчання і виховання неповнолітніх дітей - попередження або штраф (1-3 неоподатковувані мінімуми). ст. 184 ч.2 Ті ж дії, скоєні повторно протягом року, після накладання покарання -штраф (від 2-4 неоподатковуваних мінімумів).
  • ст. 184 ч. З Якщо неповнолітній скоїв адміністративне правопорушення у віці від 14 до 16 років, на батьків накладається штраф (3-5 неоподатковуваних мінімумів громадян).
  • ст. 184 ч. 4 Скоєння неповнолітнім дій, що передбачені Кримінальним Кодексом, якщо він не досяг віку кримінальної відповідальності тягне за собою накладання штрафу на батьків (10-20 неоподатковуваних мінімумів). Всі штрафні санкції накладаються тільки в судовому порядку і сплачуються в банківських установах.
  • Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства (ст. 155 Сімейного Кодексу).

  Батьки не можуть відмовитися від своїх прав та обов'язків, вони можуть втратити їх у судовому порядку.

  • Батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання батьківських обов'язків по вихованню дітей, не забрали дитину з пологового будинку, жорстоко поводяться з дітьми, є хронічними алкоголіками чи наркоманами, вдаються до експлуатації дитини, примушують до жебракування та бродяжництва (ст. 164 Сімейного Кодексу). Злісне ухилення батьків від виконання обов'язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення батьківських прав (спи 47 Закону України «Про загальну середню освіту»).
  • У виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя і здоров'я дитини, орган опіки та піклування (виконком) або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини у її батьків (ст. 170 Сімейного Кодексу), Злісне невиконання батьками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк (ст. 166 Кримінального Кодексу України). Але допускається поновлення у батьківських правах (спи 169 Сімейного Кодексу України), якщо батьки змінили поведінку, і поновлення в правах є в інтересах дітей.

   Десять заповідей батькам: 

  1. На навчайте того, в чому Ви самі необізнані.
  2. Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета - виростити її для життя серед людей.
  3. Довіряйте дитині. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді дитина навчиться їх самостійно виправляти.
  4. Не ставтеся до дитини зневажливо. Дитина повинна бути впевнена у своїх силах.
  5. Будьте терплячими. Ваша нетерплячість - ознака слабкості, показ Вашої невпевненості в собі.
  6. Будьте послідовні у своїх вимогах. Пам'ятайте, твердість лінії у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов'язкових для - виконання правил, спокійним тоном спілкування.
  7. Дозволяйте дитині відпочивати від розпоряджень, наказів, зауважень. Нехай вона вчиться розпоряджатися собою.
  8. Виключіть із своєї практики вислів: «Роби, якщо я наказав». Поясніть, що це треба зробити тому, що це принесе користь. Дитина має звикнути до того, що діяти треба не за наказом, а тому що це доцільно, потрібно для когось. "
  9. Не порівнюйте свою дитину з сусідською. Порівнюйте, якою вона була вчора І ЯКОЮ Є СЬОГОДНІ.
  10. Ніколи не кажіть, що ніколи виховувати свою дитину, це означає, що Вам ніколи її любити.
 • 1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

  1 грудня увесь світ відзначав день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми.  Його було започатковано з 1988 року після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
  Як повідомило Мукачево.net, за 10 місяців 2012 року в Закарпатській області зареєстровано 68 нових випадків інфікування ВІЛ.  Діагноз СНІД  встановлено 27 особам. Станом на 01 листопада 2012 року на диспансерному обліку перебувають 278 ВІЛ-інфікованих осіб, із них 35 – хворі на СНІД. Дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, – 30, в т.ч. у 25 дітей діагноз ВІЛ-інфекції в стадії підтвердження, іншим 5 встановлено діагноз СНІД.

  У зв’язку з цим питання просвітницької роботи набуває особливої актуальності. У нашому навчальному закладі значну просвітницьку роботу проводять учасники Школи сприяння здоровому способу життя в рамках просвітницької програми «Рівний – рівному» ( керівник – учитель біології Рубіш Т.М.): це і випуск валеологічних листівок, організація виставок плакатів та науково-популярної літератури відповідної тематики, проведення тренінгів тощо. Розмову зі старшокласниками провела і  лікар-педіатр дільничної лікарні с.В.Лучки Клованич Ганна Юріївна.  У ході розмови йшлося про людей, які хворіють на СНІД, проблеми в подоланні недуги, лікування ВІЛ-інфікованих, формування толерантного ставлення суспільства до таких людей, а також про те, як уберегтися від інфікування.

 • Місячник безпеки життєдіяльності

  Питання підготовки школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується, є надзвичайно актуальним. Статистика свідчить, що 80% усіх аварій та катастроф трапляється за несвідомих дій людини. Головною причиною такого становища є незнання правил власної безпеки, невміння передбачити небезпечні ситуації та їх уникати, а також низький рівень самосвідомості населення, підвищувати який необхідно з дитячих років. Тому важливо з раннього віку формувати у дітей свідоме розуміння цінності власного життя та здоров’я, особистої відповідальності за них. Виховання здорового покоління зі сформованою культурою поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації – такою була мета проведеного в школі Місячника безпеки життєдіяльності.

  Педагогічним колективом було проведено комплекс заходів, спрямованих на збереження життя та здоров’я учнів, а також запобігання нещасних випадків у школі та за її межами; формування умінь і навичок чітко діяти у надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя; виховання та розвитку високих морально-психологічних якостей: відваги, витримки, ініціативи та кмітливості, взаємовиручки. Це бесіди, виставки малюнків і плакатів, класні години, вікторини за темами: «Перша допомога в разі травматизму», «Правила поведінки на дорозі», «Як запобігти пожежі», «Вогонь – ворог, вогонь – друг», «Профілактика отруєнь», «Шкідливі звички, їх наслідки та профілактика», «Соціальна небезпека в місцях проживання». Проведені заходи допомогли сформувати в школярів пріоритет здорового способу життя; познайомили учнів з основними принципами та закономірностями життєдіяльності людини в природному й соціальному середовищі, спрямованими на збереження життя й зміцнення здоров’я; навчили    методам самозахисту в умовах існування загрози для життя.

 • Відкритий урок з математики у 5-В класі на тему «Розв’язування вправ на всі дії з натуральними числами»

  Відповідно до плану роботи шкільного методичного об’єднання вчителів фізико-математичного циклу предметів було проведено відкритий урок з математики у 5-В класі на тему «Розв’язування вправ на всі дії з натуральними числами» (учитель Балог Тетяна Іванівна). Тип уроку – урок узагальнення і систематизації знань. Мета: удосконалити вміння учнів виконувати дії з натуральними числами, систематизувати і узагальнити знання з даної мети; розвивати логічне мислення, уміння правильно висловлювати думки, самостійно застосовувати набуті знання; виховувати інтерес до вивчення математики, відповідальність, толерантність під час роботи у групі. Учителька використала такі методи і види роботи: робота в парах і групах, навчальна гра «Закінчи речення», фізкультхвилинка «Так чи ні?», «Продовжити ланцюжок» (виконати арифметичні дії); обчислити значення виразу, обираючи зручний спосіб; усний рахунок, самостійне виконання вправи  «Хто швидше?» Доречним було використання на уроці ІКТ (медіапрезентація), цікаво перевірили виконання домашньої роботи (квітка-семицвітка із пелюсками-відповідями на завдання з домашньої роботи, а замість пелюстки залишалися літери, з яких склалося слово «молодці» для тих, хто правильно виконав усі приклади). Емоційно підвели і підсумки уроку та оцінювання: переможця (найкращого знавця теми) визначили за кількістю одержаних на уроці смайликів. Підсумок - рефлексія «Чи справдилися твої очікування від сьогоднішнього уроку?» показав, що діти об’єктивно оцінюють свої знання і роботу на уроці, та  засвідчив методичну майстерність учительки. З матеріалами відкритого уроку можна ознайомитися в категорії Вчителям (На допомогу вчителю)

 • Відкритий урок з історії стародавнього світу

  22 листопада  у 6-Б класі вчитель Севч Н. В. провела відкритий урок з історії стародавнього світу на тему  «Подорожуючи державами Передньої Азії». Метою уроку було узагальнення вивченого матеріалу розділу «Передня Азія». На уроці учні здійснили уявну подорож у часі періоду з ІІІ тис. до н. е. по ІІІ ст.. до н. е. державами Месопотамії, Сирії, Ассирії, Фінікії, Ізраїльсько-Іудейським царством та Перською державою. Подорожуючи стародавніми містами-державами вони згадали і про закони Хаммурапі, і про ассирійську армію часів Тіглатпаласара ІІІ, відтворили події однієї із біблійних притч про мудрого царя Соломона, відвідали загадкову Ніневію та могутній Вавилон. Разом із Дарієм ІІІ заглянули і на територію сучасної України, яка в той час називалася «Велика Скіфія». Усіх присутніх зачарували своєю красою та величчю Висячі сади Семіраміди – одне із семи чудес світу. Великою допомогою для вчителя стали засоби ІКТ, які дали змогу продемонструвати презентацію до уроку. Учні показали свої вміння розгадуючи кросворд по темі та виконуючи різні тестові завдання. З матеріалами відкритого уроку можна ознайомитися в категорії Вчителям (На допомогу вчителю).

   

 • Відкритий виховний захід в учнів-ромів 4-Г класу на тему "У дружнім колі"

  •                                                                               Усе, що є найкраще у дитини:

   її талант, культура, доброта -

  від тата й мами йде, і від родини!

  Незаперечна істина свята!

  Під таким девізом 20 листопада було проведено родинне свято «У дружнім колі»  для батьків та учнів 4-Г, де навчаються діти - роми (класний керівник Балог Мар’яна Юріївна)

  Мета заходу  – формувати у дітей почуття людяності, відповідальності за свої вчинки, відданості своїй справі; розширювати та поглиблювати поняття про моральну поведінку, прищеплювати любов і повагу до родинних цінностей, виховувати шанобливе ставлення  до батьків, сприяти соціалізації дітей-ромів у суспільстві.

  У святково прибраному залі зібралися учні, вчителі, батьки дітей. Линули  хвилюючі слова про родину, маму і тата, любов до рідної землі, а пісні у виконанні дітей ( «Молитва за маму»,  «Усмішка»,  «Люблю я Україну», «Моя школа»  та ін.) схвилювали серця всіх присутніх. На екран проектувалися фото про шкільне життя 4-Г, родинні світлини, що викликало особливе захоплення гостей.

  Лакатош Микола, пастор церкви, та батьки щиро дякували дирекції школи, учителям, що працюють з  їх діточками, за  благородну щоденну працю.  А на закінчення свята всі діти за свої старання одержали солодкі подарунки.

  переглянути фотоальбом

 • Відкритий урок з української літератури

  15 листопада у 9-Г класі  вчитель Лукандій Б. Я. провела відкритий урок «Пізнаєш істину – ввійде у кров твою сонце».  Це був підсумковий урок за творчістю Григорія Сковороди. Учні згадали відомості про життя філософа та письменника, аналізували його твори, декламували поезії напам’ять, удосконалили вивчене з теорії літератури. Великою допомогою для вчителя стали засоби ІКТ, які дали змогу продемонструвати презентацію до уроку. Свої акторські здібності розкрив Левдер Михайло, який був у ролі Григорія Сковороди. Мов справжні артисти, грали Драга Василь (спудей) та Кабацій Наталія (кохана філософа). Усіх присутніх зачарувала своїм співом Герцак Ніколетта, яка виконувала акапельно «Всякому городу нрав і права». Учні показали своє вміння логічно мислити, грамотно висловлювати власні думки. Такі уроки, без сумніву, виховують в учнів любов до художньої літератури, повагу до її творців. З матеріалами відкритого уроку можна ознайомитися в категорії Вчителям (На допомогу вчителю).

 • Соціальний волонтерський проект «Від серця до серця»

  (за напрямком «добро починається з тебе»)

  Мета проекту: викликати в учнів ціннісне ставлення до ближнього свого, спонукати гімназистів до милосердних вчинків, людяності, любові. Прищепити і розвивати моральні почуття, міцні переконання, поводитись згідно з моральними нормами.

  Проектний період: з вересня 2011 року по травень 2012 року.

  Учасники проекту: гімназисти, педагог-організатор, гімназійний парламент, практичний психолог, класні керівники, заступник директора по навчально-виховній роботі, вихованці школи-інтернату, ветерани.

  Мета проекту:

  • Прагнення привернути увагу гімназистів до волонтерського руху;
  • Спільний пошук нових моделей та рішень;
  • Безпосереднє спілкування учасників проекту між собою;
  • Отримання нових навичок та досвіду допомоги;
  • Нові знайомства й можливість перебування в колі друзів-волонтерів;
  • Розвиток колективізму, поняття дружби, взаємопідтримки;
  • Організацію святкових програм до дня вчителя, дня святого Миколая, Різдва, Великодня.

  Девіз проекту: «добро - не наука, а дія!»

  Цільова стратегія проекту:

  Актуалізація проблем дитинства в сучасному світі. Організація конкретних дій, направлених на вирішення існуючих проблем у сфері життя дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Провідна ідея проекту:

  Привернути увагу громадськості до проблем дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Пріоритетні ідеї:

  • Милосердя;
  • Людяність;
  • Гуманізм;
  • Доброта;
  • Толерантність;
  • Небайдужість.

  Стратегічне завдання проекту:

  Розв’язання проблем дитинства: активізувати, сприяти позитивному рішенню через співпрацю волонтерів-гімназистів та вихованців і працівників школи-інтернату.

  • Проект вирішує такі завдання:
  • Налагоджує контакти з структурами, що залучені до проекту;
  • Об’єднує зусилля дітей і дорослих у практичній діяльності і спілкуванні;
  • Дає можливість дитині відчути причетність до розв’язання важливих проблем;
  • Сприяє обміну досвідом і інформацією;
  • Пропагує права дітей.

  Основні характеристики, принципи побудови й участі в проекті:

  Статус проекту:

  Постійно діючий, соціальний. Здійснюється шляхом співпраці волонтерів – гімназистів та вихованців школи –інтернату.

  Загальні принципи:

  • Добровільність участі в проекті;
  • Свобода спілкування;
  • Партнерство, рівноправна співпраця дітей різного віку та дорослих;
  • Повага до поглядів, ідей, підходів у діяльності учасників проекту.

  Основні психолого-педагогічні і методологічні принципи проекту:

  • Особистісно-діяльний підхід, визнання самоцінності особистості дитини, сприйняття її як суб’єкта діяльності;
  • Партнерство, рівноправна співпраця, де голоси дітей та дорослих рівнозначні.

  Основний метод проету – метод змістовної дії та позитивного результату.

  Учасники проекту:

  Учасниками проекту можуть стати гімназисти та вчителі, які відгукнуться на ідеї проекту, батьки гімназистів, рухи, спільні громадські організації.

  Проект має свою символіку та атрибутику (вироблені й призначені на конкурсній основі):

  • Емблему;
  • Символ.

  Засоби реалізації проекту:

  • Матеріальна допомога дітям, ветеранам;
  • Відвідування вихованців, творчі справи для них;
  • Спільні рухові ігри, участь в акціях, справах тощо.

  Обов’язки учасників проекту:

  Відповідальний – Кумечко У.О. – педагог-організатор мукачівської гімназії.

  Всередині проекту члени гімназійного парламенту волонтери поділяються за групами:

  • «фінансисти» - відповідають з збір та розподіл коштів на реалізацію проекту (3 гімназиста);
  • «волонтерський рух» - відповідають за підготовку та проведення вистав (5 гімназистів);
  • «гравці» - відповідають за підготовку та проведення рухових ігор для дітей (2 гімназисти).

  Допомогу в реалізаціях проекту здійснюють:

  • Батьківська громада гімназії;
  • Адміністрація.

  Очікувані результати:

  • Конкретна матеріальна допомога дітям та ветеранам та моральна підтримка;
  • Позитивний вплив на волонтерів та дітей в процесі спілкування;
  • Залучення учнів до благодійних акцій;
  • Виховання в волонтерів-гімназистів високих моральних якостей.

  Оцінка проекту:

  • Оцінювання роботи волонтерів оцінюється раз в квартал самими учасниками проекту.
  • Інформація про хід проекту подається у вигляді звіту, який готує відповідальна особа.

  Бюджет:

  Залежно від зібраних благочинних внесків учнями та батьками ліцею.

  Циклограма проектної діяльності волонтерського руху «від серця до серця»

  № з/п

  Етапи діяльності

  Зміст діяльності

  Примітка

  1.

  Підготовка. Визначення теми і мети проекту, завдань, розподіл волонтерів за групами. Обґрунтування актуальності проблеми. Планування роботи.

  Учні: обговорення, визначення обов’язків. Практичний психолог, педагог-організатор: пропозиції щодо вибору проблеми . Учитель: мотивація, ознайомлення з положенням проекту.

  Вересень 2011 року

  2.

  Планування:

  Складання карти інтересів, визначення джерел;

  Встановлення критеріїв оцінки результату і процесу;

  Визначення мети проекту, дата реалізації.

  Учні: формулюють завдання і виробляють план дій.

  Учитель: коректує, пропонує, висуває пропозиції.

  Жовтень 2011 року

  3.

   

   

  3.1

  Реалізація проекту:

  Робота з

   

  Відвідування школи-інтернату з метою залучення до спільних рухових ігор волонтерів та дітей.

  Учні: вивчають особливості спілкування з меншими дітьми, розробляють сценарій рухових занять. Проводять ігри, спілкуються з дітьми.

  Учитель: спостерігає непрямо керує діяльністю.

  Педагог-організатор, практичний психолог:

  Спостерігають, допомагають в організації ігор.

  Іі тиждень листопад 2011 року

  3.2

  Збір коштів на проведення акції «святий Миколай! Ти мене не забувай!». Виступ перед вихованцями школи-інтернату з виставою «різдвяні наспіви!» передача подарунків дітям.

  Учні: збирають кошти, готують святкову програму, закупляють подарунки.

  Учитель: корегує діяльність гімназистів-волонтерів.

  І-ііі тиждень грудня 2011 року

  4.

  Відвідування школи-інтернату з виставою «новий рік – на поріг!». Передача дитячого харчування, засобів гігієни, тощо.

  Учні: підготовка вистави, костюмів.

  Учитель: координує фінансову діяльність учасників проекту.

  Iv тиждень грудня 2011 року

  5.

  Аналіз діяльності учасників проекту за і півріччя.

  Учні: аналізують зроблене, оцінюють свою діяльність.

  Учитель: корегує, радить.

  Кінець грудня

  2011 року

  6.

  Проведення спільного заняття з малювання, ігри.

  Учні: готують ігри, малюють. Учитель: спостерігає, допомагає.

  Кінець січня 2012 року

  7.

  Обговорення на загальних зборах учасників проекту співпраці, визначення перешкод, проблем, пошуки їх вирішення.

  Учні: аналізують свою діяльність.

  Учитель: бере участь у колективному обговоренні, радить.

  І тиждень лютого 2012 року

  8.

  Відвідування школи-інтернату напередодні великодня (виготовлення крашанок, ігри).

  Учні, учитель та вихователі беруть участь у колективних іграх, конкурсах.

  Квітень 2012 року

  9.

  Подання й оцінка результатів (у вигляді письмового завіту ) та оцінка діяльності волонтерського руху.

  Учні та учитель обговорюють та оцінюють спільну діяльність, розробляють план дій на наступний проектний період.

  Травень 2012 року

   

 • Проект «Шкільна родина»

  (тандем родинних та освітніх традицій)

  Мета проекту: забезпечення умов для продуктивної співпраці родини та школи шляхом розвитку шкільних та родинних традицій.

  Проектний період:  2012 - 2013 н.р.

  Учасники проекту:

  Педагогічний колектив школи, батьківська громада.

  Провідна ідея проекту: родина, школа, учнівський колектив, педагогічний колектив – партнери, які передають новому поколінню цінності, набуті попередніми поколіннями.

  Стратегічні завдання проекту:

  • Створення продуктивного творчого простору для реалізації проекту;
  • Створення банку заходів по відродженню та збереженню сімейних та шкільних  традицій;
  • Щорічне проведення шкільних заходів спільно із батьківською громадою (звіт директора школи, день матері, день толерантності, спортивні змагання та ін.);
  • Безперервна робота психологічного консультпункту щодо проблем батьків і дітей;
  • Проведення анкетування, тестування, досліджень щодо подальшого розвитку проекту;
  • Залучення батьків до вирішення шкільних проблем різного характеру;
  • Створення благодійного фонду підтримки діяльності школи.

  Загальні принципи:

  • Добровільність;
  • Партнерство, рівноправна співпраця учнів, батьків та педагогічного колективу;
  • Повага до учасників проекту, підходів у їхній діяльності.

  Мета проекту: забезпечити умови для продуктивної співпраці сім’ї та школи через розвиток шкільних, сімейних та національних традицій

  Завдання проекту:

  • Розробити сценарії сімейних свят, заходів та забезпечити їх проведення;
  • Проводити спільні конференції, екскурсії, які б зміцнювали в свідомості учнів та їх батьків поняття родинного простору;
  • Проводити консультації щодо організації загальних заходів;
  • Залучати громадські організації до участі в проекті.
  • Особливості даного проекту засновані на розвитку традицій школи, реалізації творчих здібностей учнів, батьків, що сприяє збереженню та укріпленню тандему сім’ї та школи.
  • Даний проект направлений на створення в школі умов, які сприяють розвитку індивідуальності, її визнанні, самовираженні, спілкуванні, в психологічній підтримці, у взаєморозумінні батьків та дітей, у тісній співпраці учня та вчителя.

  Очікувані результати:

  • Збільшення кількості батьків, які беруть активну участь у житті школи;
  • Організація та проведення спільних масових заходів;
  • Створення «книги подяки», інформаційного стенду «шкільна родина»;
  • Проведення психологічних консультацій для батьків та школярів протягом навчального року;
  • Залучення випускників школи до тісної співпраці.

  Механізми реалізації проекту:

  Інформаційно-проектний етап:

  • Розробка гімназійних заходів;
  • Надання допомоги батькам з питань виховання дітей за допомогою сімейних традицій;

  Проектно-конструктивний етап:

  • Розвиток різноманітних форм співпраці гімназії та родини;
  • Розвиток взаємодії в рамках спільних заходів;

  Аналітико-перспективний етап:

  • Моніторинг педагогічної компетентності батьків;
  • Розробка методичних рекомендацій щодо родинного виховання;
  • Активізація діяльності батьківської громади у вирішенні проблем з питань батьків і дітей;
  • Передача досвіду на рівні району.

  Циклограма проектної діяльності 

  № п/п

  Етапи діяльності

  Зміст діяльності

  Примітка

  1.

  Підготовка. Визначення мети проекту, завдань, розподіл обов’язків. Обгрунтування актуальності проблеми. Планування роботи.

  Обговорення, визначення завдань, пропозицій по реалізації, ознайомлення з макетом проекту.

  Вересень 2012 року

  2.

  Планування:

  Складання плану роботи;

  Створення карти інтересів;

  Установлення критеріїв оцінки результату і процесу.

  Формулювання завдань, вироблення плану дій, корекція, пропозиції щодо планування.

  Жовтень 2012 року

  3.

  Збереження та введення традицій школи

  Створення книги про випускників школи

  Постійно

  4.

  Розвиток пізнавального інтересів школярів

  Зустріч з цікавими людьми нашого села, батьками учнів, випускниками школи

  Протягом 2012‑2013 н.р.

  5.

  Психологічні тренінги для батьків.

  Формування психологічно здорового клімату в сім’ї.

  Протягом 2012‑2013 н.р.

  6.

  Спільна діяльність у волонтерському русі

  Організація допомоги вихованцям дитячого будинку та благодійній лікарні у с.ракошино

  Протягом 2012‑2013 н.р.

  7.

  Розвиток творчого потенціалу учнів

  Виставки, конкурси, випуск стіннівок, плакатів.

  Протягом 2012‑2013н.р.

  8.

  Розвиток традицій родини та школи

  Організація сімейних свят («день матері», «кулінарія народів світу», «родинні світлини»).

  Постійно

  9.

  Виховання поваги до багатодітних родин

  Форум багатодітних родин  школи

  Травень 2013 року ( до дня матері)

  10.

  Підвищення педагогічної компетентності батьків

  Круглі столи, тематичні бесіди, тренінги, анкетування.

  Постійно

  11.

  Організація спільного відпочинку учнів, батьків, педагогічного колективу

  Екскурсії туристичними стежками рідного краю

  Під час канікул 2012-2013 н.р.

  12.

   

  Збереження шкільних традицій

   

  Проведення традиційних шкільних свят та заходів

  Протягом 2012‑2013 н.р.

   

  Проведення зустрічі з випускниками школи

  13.

  Формування дослідницько-пошукових навичок – участь учнів у підготовці та захисті творчих  та науково-дослідницьких робіт у ман за напрямами «історичне краєзнавство»

  Проектування творчих робіт.

  До січня 2013 року

  14.

  Збереження сімейних традицій.

  Презентації родинних раритетів, фотографій.

  Листопад 2012 року

  15.

  Подання й оцінка результатів, формулювання висновків.

  Обговорення.

  Травень 2013 року

  Перспективи розвитку проекту:

  подальший розвиток проекту «шкільна родина» спрямований на оновлення виховної системи школи, створення в закладі виховного простору, де задіяні три сторони: батьки, учні і вчителі. Проект може бути доповнений збіркою сценаріїв, заходів, методичних рекомендацій.

 • Проект «Сучасна шкільна бібліотека»

  Мета програми: сприяти реалізації державної політики в галузі освіти; допомогти сучасному учню зрозуміти, що книга є найавторитетнішим джерелом інформації; реформувати бібліотеку в таку, яка б включала як традиційні носії інформації, так і сучасні технології.

  Основні завдання роботи бібліотеки:

  • Прищеплювати дитині любов до книги, навчати учнів-читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом;
  • Прищеплювати учням і іншим користувачам бібліотеки навички інформаційної культури;
  • Донести до всіх користувачів бібліотеки значення інформації для особистого розвитку;
  • Навчити дітей користуватися інформацією з різних носіїв інформації, як традиційних, так і нетрадиційних;
  • Забезпечити вільний і демократичний доступ до інформації;

  Оперативне і повноцінне забезпечення інформаційних потреб школи – одна з основних функцій сучасної шкільної бібліотеки. Крім того, бібліотека-не лише інформаційний центр, вона є культурним центром школи. Від бібліотечного інформування залежить стан навчально-виховного процесу. Новий зміст і характер навчання залежить від завдань, які ставить перед собою бібліотека, від форм і методів її роботи.

  Пріоритетні напрямки роботи:

  • Інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу;
  • Надання інформаційно-методичної допомоги учням і педагогам в оволодінні основами наук і організації навчально-виховного процесу;
  • Формування особистості з високим рівним громадянської свідомості, належними правовими нормами;
  • Формування у дітей стійкої поваги до книги;
  • Підвищення ролі бібліотеки у навчально-виховному процесі, створення умов, які сприятимуть наближенню рівня навчання до європейських і світових стандартів, творчим пошукам учителів та розвитку здібностей учнів;
  • Формування правової культури читачів, громадськості та патріотизму, пробудження читацької цікавості до історії україни та краєзнавству, пропаганда конституції україни та  законів нашої держави;
  • Формування національної свідомості, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, трудової, фізичної, екологічної освіти, всебічне сприяння підвищенню педагогічної майстерності вчителів шляхом пропаганди педагогічної літератури та інформації про неї, удосконалення традиційних та опанування нових бібліотечних технологій та форм масової та індивідуальної роботи, заснованій на особистісно – орієнтованому підході до дитини, розширення  бібліотечно-інформаційних послуг;
  • Систематична робота по збереженню, зміцненню та розширенню книжкових фондів;
  • Розширення книжкових фондів засобами проведення доброчинних акцій «подаруй бібліотеці книгу», «підтримай шкільну бібліотеку»

  Термін виконання програми:  2012 - 2017 рр

  Керівник проекту: Кополовець М.Д., зав. шкільною бібліотекою

  Учасники проекту: адміністрація школи, бібліотекарі, учителі, учні, батьки учнів.

  Заходи з реалізації проекту

  «сучасна шкільна бібліотека»

  З/п

  Зміст роботи

  Дата виконання

  Відповідальні

  Примітка

  1.

  Поповнювати фонди бібліотеки новою літературою. При комплектації звертати увагу на запити читачів, рекомендації періодики.

  Постійно

  Бібліотекарі, директор школи

   

  2.

  Систематично проводити доброчинні акції «подаруй бібліотеці книгу».

  Щорічно

  Бібліотекар, класні керівники

   

  3.

  Залучати спонсорські кошти на підписку періодичних видань.

  Щорічно

  Бібліотекарі, директор школи

   

  4.

  Забезпечити доступ до всесвітньої інформаційної мережі internet.

  2013

  Директор школи

   

  5.

  Створити список рекомендованих web – сайтів.

  2012

  Бібліотекарі

   

  6.

  Створити електронний бібліотечний каталог, банк даних аудіо і відео навчальних матеріалів.

  2012-2013

  Бібліотекарі

   

  7.

  Створити електронну систему обліку книжкового фонду відповідно до встановленого порядку.

  2014

  Бібліотекарі

   

  8.

  Створити електронну базу даних користувачів шкільної бібліотеки

  2013

  Бібліотекарі

   

  9.

  Брати активну участь у всеукраїнській акції «живи, книго!».

  Щорічно

  Бібліотекар, класні керівники

   

  10.

  Пропагувати літературу шляхом проведення масових заходів, свят спільно з педагогічним колективом, батьками.

  Постійно

  Педагог-організатор, бібліотекар, вчителі

   

  11.

  Проводити  тижні книги

  Щорічно

  Бібліотекарі, заступник з виховної роботи

   

  12.

  Проводити тренінги для батьків та учнів школи з питань  розвитку читацьких інтересів дітей

  Щорічно

  Психолог

   

  width=

 • Проект літературна майстерня «Крокус»

  Мета: виявляти обдарованих дітей, об’єднати їх у творчу групу.

  Основні завдання: сприяти творчій діяльності юних талантів

  Напрямки роботи:

  • Пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих дітей, створення відповідних умов для їх творчого, інтелектуального, духовного розвитку вихованню патріотизму, любові до україни, поваги до народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу, а також інших народів і націй.
  • Забезпечення та надання можливостей юним талантам розвивати свої здібності
  • Створення умов доступу молоді до освоєння комп’ютера та мережі інтернет
  • Проведення освітніх та інших заходів, спрямованих на розвиток пізнавальних здібностей обдарованої молоді у сфері літератури та журналістики.
  • Розробка та реалізація власних програм та проектів, спрямованих на підтримку дітей, а також участь у спільних проектах і програмах разом з ровесниками шкіл району

  Термін: вересень 2012 – травень 2017 рр.

  Керівник: Лукандій Б.Я., вчитель української мови та літератури

  Учасники: учителі української мови та літератури, світової літератури та предметів естетичного циклу, шкільний психолог, заступник з навчально-виховної роботи, учні школи..

  Характеристика проекту: дослідницький, довготривалий.

  Очікувані результати: розвиток талантів творчо обдарованих дітей, видання літературного альманаху «крокус»

  План реалізації проекту:

  З/п

  Зміст роботи

  Виконавець

  Дата виконання

  1.

  Складання банку даних «обдарована дитина»

  Габовда н.е., заступник директора школи з виховної роботи,

  Лукандій б.я., керівник проекту

  Вересень - жовтень

  2.

  Ознайомити учнів з особливостями проектної технології, типами проектів.

  Лукандій Б.Я.

  Вересень

  3.

  Розробка програмового забезпечення виконання проекту

  Стеблак Т.М.

  Вересень

  4.

  Формування індивідуальних та групових тем учнівських проектів.

  Лукандій Б.Я.

  Жовтень

  5.

  Попереднє діагностування рівня навчальних досягнень з теми: «практична риторика», «основи віршування».

  Лукандій Б.Я.,

  Чоп Е.І.

  Листопад

  6.

  Організація навчання за проектною технологією:

  Вчителі української  мови і літератури, вчителі світової літератури

  Листопад

  Ознайомлення з особливістю навчання за проектною технологією.

  Листопад

  Вибір теми проекту, шляхів його реалізації

  Формування робочих груп учнів

  Розподіл обов’язків між учнями в групі згідно з обраною темою проекту.

  Визначення типу проекту.

  Консультації з питань збору та обробки інформації.

  Протягом року

  Оформлення та захист учнівських проектів.

  Квітень - травень

  7.

  Робота з джерелами літературних текстів літературних творів (словники, підручники) знань. Аналіз текстів літературних творів.

  Вчителі української  мови і літератури, вчителі світової літератури

  Протягом року

  8.

  Поглиблення знань з теорії віршування, практичної риторики.

  Вчителі української  мови і літератури, вчителі світової літератури

  Протягом року

  9.

  Випуск святкових номерів шкільної стінгазети

  Голод І.І.

  Щомісяця

  10.

  Забезпечення участі учнів школи у  конкурсах:

  «найкращий читач україни».

  Міжнародному конкурсі знавців рідної мови ім. П. Яцика.

  Конкурсі - захисті дослідницьких робіт ман

   

  Кополовець М.Д.

  Вчителі української  мови і літератури, вчителі світової літератури

  Протягом року

  17.

  Збирати і систематизовувати матеріал для випуску літературного альманаху «крокус» та презентація робіт учнів на сайті відділу освіти у «літературній вітальні»

  Лукандій Б.Я.

  Протягом року

  18.

  Презентація результатів

  Учні – учасники проекту, керівники проектів

  Травень 2012-2017рр

  p

 • Навчальний проект «Нестандартні уроки: працюємо творчо»

  Методичне об’єднання вчителів природничих та фізико-математичних предметів

  Мета проекту: активізація пізнавальної діяльності учнів, виховання освічених, здатних самостійно мислити і швидко орієнтуватись в життєвих ситуаціях, звільнених від комплексів та стереотипів людей; стимулювання творчості вчителя та його вихованців; розвиток співробітництва учнів один з одним і з вчителем; створення позитивної мотивації навчальної діяльності.

  Проектний період: з вересня 2012 по травень 2014року

  Учасники проекту: вчителі природничих та фізико-математичних предметів, учні 5-11 класів.

  Девіз проекту: «шлях творчості є чарівним шляхом, адже він перетворює нас».

  Цільова стратегія проекту: зробити учнів активними учасниками навчального процесу, використовуючи нетрадиційні форми і методи навчання

  Провідна ідея проекту: творчість учня і вчителя під час навчального процесу зробить навчання цікавим, продуктивним, поширить та поглибить знання учнів з предметів, активізуючи їх навчальну діяльність.

  Стратегічне завдання проекту: активізувати навчальний процес, стимулювати розумову діяльність учнів, розвивати творчість учнів та вчителів.

  Реалізація проекту: уроки та виховні заходи з природничо-математичних дисциплін.

  Обов’язки учасників проекту:

  Відповідальна Король Т.В. – голова м/о вчителів фізико-математичних дисциплін

  В середині проекту учні та вчителі природничо-математичного циклу предметівпрацюють за напрямками:

  • Нестандартні уроки з біології,  основ здоров’я , екології - очолює  роботу вчитель біології та екології Рубіш Т.М..
  • Нестандартні уроки з математики – очолює роботу вчитель математики Король Т.В.
  • Нестандартні уроки з хімії - очолює роботу вчитель хімії Фелдій О.В.
  • Нестандартні уроки з фізики - очолює роботу вчитель фізики Кунак Л.Д.
  • Нестандартні уроки з географії - очолює роботу вчитель географії Варга А.М.
  • Нестандартні уроки з інформатики - очолює роботу вчитель інформатики Стеблак Т.М.

  Очікувані результати:

  • Підвищення результативності навчання;
  • Виховання творчих, здібних самостійно мислити і приймати рішення учнів;
  • Підвищення педагогічної майстерності вчителів.

  Програма проектної діяльності

  Вчителів природничо-математичних дисциплін:

  «нестандартні уроки: працюємо творчо»

  № з/п

  Етапи діяльності

  Виконавець

  Термін виконання

  1.

  Збір і систематизація інформації про нетрадиційні уроки

  Вчителі природничо-математичних предметів, учні

  Протягом року

  2.

  Вибір форми нестандартного уроку, підбір активних співучасників його створення.

  Вчителі природничо-математичних предметів

  Відповідно до календарно-тематичних планів

  3.

  Оформлення конспектів проведених нестандартних уроків.

  Вчителі природничо-математичних предметів

  Відповідно до календарно-тематичних планів

  4.

  Створення каталогу презентацій до уроків.

  Вчителі природничо-математичних предметів

  Протягом проектного періоду

  5.

  Проведення відкритих уроків.

  Вчителі природничо-математичних предметів

  Відповідно до календарно-тематичних планів

  6.

  Оформлення методичної скарбнички із створеними нестандартними уроками.

  Вчителі природничо-математичних предметів

  До кінця відповідного навчального року

  7.

  Розміщення на сайті школи кращих уроків в рубриці «методична робота».

  Керівник проекту, адміністратор сайту

  До кінця відповідного навчального року

  8.

  Творчі звіти м/о про роботу

  Голова м/о

  До кінця відповідного навчального року

 • Проект «Навчальний шкільний кабінет та робоче місце вчителя»

  Мета проекту: створення комфортного середовища, що максимально сприяє успішності навчально-виховного процесу, забезпечує виконання вимог до охорони здоров’я, безпеки діяльності вчителя та учнів.

  Проектний період:  вересень 2012 року – травень 2013 року

  Учасники проекту: адміністрація, вчителі – завідуючі кабінетами, учні школи, батьківські комітети класів

  Керівник проекту: директор школи Рубіш Н.І.

  Передумови впровадження проекту:

  • Створення хорошого кабінету і його подальший цілеспрямований, поступовий розвиток – запорука успішного навчання.

  Для забезпечення ефективної роботи в кабінеті вчитель дає самооцінку обладнанню кабінету за таким критеріями:

  • Аналіз умов, обладнання, дидактичного наповнення кабінету на основі співставлення з еталонною типовою моделлю навчального кабінету;
  • Виділення елементів, рівень яких не відповідає нормативним вимогам;
  • Виділення елементів, брак або відсутність яких може бути відтворена самостійно;
  • Планування поетапного розвитку кабінету у відповідності із загальним планом розвитку гімназії;
  • Оцінка наявних ресурсів та резервів, необхідних для цілеспрямованої роботи кабінету.
  • Формою завершення самооцінки є складання його паспорту.

  Завдання проекту:

  • Створення передумов для вирішення вчителем навчальної, виховної та розвиваючої складових навчально-виховного процесу, а саме:
  • Організації індивідуального та диференційованого навчання;
  • Реалізації практичної та творчої складових змісту навчання;
  • Забезпечення поглибленого вивчення предметів;
  • Організації гурткової роботи на базі навчального кабінету;
  • Проведення засідань шкільних методичних об’єднань;
  • Індивідуальної підготовки вчителя до занять та підвищення його науково-методичного рівня.

  Ідея проекту: кабінет повинен бути затишний, обладнаний технічними засобами навчання, світлим, комфортним, в ньому все повинно гармонійно поєднуватись.

  Зміст проекту:

  Роботою кабінету керує завідувач, якого призначає директор школи.

  Завідувач:

  Несе повну відповідальність за упорядкування, зберігання та використання навчально-наочних посібників, обладнання мі інших матеріальних цінностей;

  Оснащує кабінет відповідно до вимог;

  Складає перспективний план оснащення кабінету засобами навчання та шкільним обладнанням за погодженням з директором школи, забезпечує дотримання в кабінеті правил електричної та пожежної безпеки, чистоти та порядку, систематично веде відповідну документацію.

  Кабінет оснащується меблями 2-3 розмірів відповідно до росту школярів. На одній стіні висять стенди з довідковим матеріалом, основними формулами, правилами. Один із стендів – із змінною інформацією («готуємось до знз», варіантами різноманітних контрольних та  олімпіадних задач тощо). Заголовки до всіх постійних і змінних стендів оформлені в єдиному стилі. Впродовж задньої стіни кабінету розташовані шафи для зберігання роздаткового матеріалу, творчих робіт та учнівських презентацій, результатами (дипломи та грамоти) дослідницьких робіт. Тут же знаходиться необхідна література з відповідного предмета, систематизована відповідно до каталогу, періодична преса. Окреме місце виділено для наочності, виготовленої руками учнів.

  На вікнах – легкі штори, які не перешкоджають доступу сонячного освітлення. Наявне також спецзатемнення для вікон, щоб забезпечити належну роботу проектора.

  Кабінет оснащено інтерактивною дошкою. Наявність у кабінетах мультимедійної дошки і стаціонарного проектора полегшить використання інноваційних та інтерактивних технології у навчально-виховному процесі, які пов’язані із використанням комп’ютера та комп’ютерного обладнання, що сприятиме підвищенню якості надання освітніх послуг.

  Кабінети математики і фізики обладнанні дошкою, що має п’ять робочих площ, на одній із них графічна сітка для побудови графіків, а середня частина дошки використовується для демонстрації екранно-звукових засобів навчання.

  Робоче місце вчителя обладнане персональним комп’ютером.

  Портрети видатних вчених – невід’ємна частина інтер’єру кабінету. Вони прикрашають візуальний ряд задньої стіни і не відволікають на себе уваги учнів.

  Кабінети озеленені вазонами, які найбільш оптимальні для шкільних приміщень та безпеки дітей, і такі, що підвищують вологість та вміст кисню. Для розміщення великої кількості вазонів використовуються навісні полиці та підставки.

  Циклограма роботи 

   

  № з\п

  План діяльності

  Учасники проекту

  Термін

  1.

  Оформлення:

  Паспортів кабінетів;

  Актів-дозволів на експлуатацію кабінетів;

  Кутків з техніки безпеки.

  Завідуючі кабінетами

  Вересень, постійно

  2.

  Оформлення картотеки:

  Періодичних видань;

  Навчальної літератури;

  Методичної літератури;

  Довідкової літератури;

  Художньої літератури.

  Завідуючі кабінетами

  Вересень, постійно

  3.

  Оформлення підписку на періодичну пресу.

  Учителі відповідних предметів

  Грудень, червень - щорічно

  4.

  Створення групи учнів - фітодизайнерів для озеленення кабінетів та догляду за рослинами.

  Завідуючі кабінетами, учні , батьки

  Листопад, постійно

  5.

  Організувати роботу ініціативних груп гімназистів для оформлення та розмноження навчально-методичних матеріалів.

  Завідуючі кабінетами, заступник директора з навчально-виховної роботи

  Протягом навчального року

  6.

  Систематизація матеріалів предметних олімпіад

  Завідуючі кабінетами

  Листопад

  7.

  Придбання комплектів парт для кабінетів

  Директор, спонсори,

  Батьківська громадськість

  Протягом 2012‑2017 рр

  8.

  Обладнання кабінетів інтерактивними дошками та стаціонарними мультимедійними проекторами.

  Директор, спонсори,

  Батьківська громадськість

  Протягом 2012‑2017 рр

  9.

  Обладнати робоче місце вчителя персональним комп'ютером.

  Директор школи

  Протягом 2012‑2017 н.p.

  10.

  Поповняти кабінети настільними іграми для відпочинку під час перерв (шахи, шашки, пазли, математичні головоломки і т.д.).

  Завідуючі кабінетами, учні школи, батьківські комітети класів

  Постійно

  11.

  Провести акцію «подаруй книгу кабінету».

  Учні школи, батьки

  Постійно

  12.

  Провести атестацію навчальних кабінетів згідно положення (додається).

  Тимчасова атестаційна комісія

  Серпень, щорічно

  13.

  Створити відеотеку кращих уроків вчителів, на яких відображено використання інноваційних методів навчання.

  Завідуючі кабінетами, заступник директора

  Щорічно

  14.

  Створити методичну скарбничку кращих уроків та дидактичних матеріалів.

  Завідуючі кабінетами, заступники директора

  Постійно

  15.

  Проводити огляд кабінетів

  Адміністрація

  2 рази на рік

  Очікувані результати:

  Створення оптимального робочого місця вчителя дасть можливість вдосконалити форми і методи навчально-виховної діяльності, покращити рівень викладання предмета та забезпечити високий рівень навченості учнів

  Форма завершення проекту:

  Створення комісії з представників адміністрації, вчителів, учнів школи та батьків для визначення кращого шкільного кабінету. Матеріальна винагорода вчителю-переможцю. Перехід на кабінетну систему навчання.

 • Інтернет для батьків

  Слухайте разом з дітьми:

  • http://www.umka.com.ua/child.shtml - українські казки, дитячі вірші, дитяча поп-музика on-line та на CD.
  • http://childrecords.km.ru - казки, інсценівки, мультфонограми та вірші російською мовою, у форматі mp3.

  Обереги вашої дитини:

  Батьківський Web-клуб:

  • http://www.7ya.ru - сайт "7Я" має підзаголовок "Все про дітей". Додамо - і не лише про дітей: також і про побут, і про організацію харчування родини, і про родинне дозвілля.
  • http://www.8ya.ru - веб-клуб багатодітних родин запрошує до спілкування.
 • Інтернет для вчителів

  Деякі адреси освітніх сайтів:

   http://www.mon.gov.ua/ - офіційний сайт Міністерства освіти та науки   

   

  Пошукові системи:

  Освітні портали – каталоги освітніх ресурсів, новини освіти, вищі навчальні заклади України:

  Український центр незалежного зовнішнього оцінювання:

  Національний проект ВІДКРИТИЙ СВІТ:

  • http://ow.org.ua - освітня мережа національного рівня.

  Всеукраїнська безкоштовна шкільна освітня мережа:

  Інші важливі ресурси:

  • http://www.dnipro-ukr.com.ua – літературно-художній журнал «Дніпро»
  • http://edu.ukrsat.com/ - для вчителів – методичні розробки, навчальні програми, для учнів – бібліотеки, реферати, олімпіади, адреси шкіл Києва та України
  • http://www.olymp.vinnica.ua – всеукраїнські інтернет-олімпіади з різних предметів (фізика, інформатика)
  • http://www.ednu.kiev.ua – все, що пов’язано з освітою: навчальні заклади, куди піти вчитися, гранти та стипендії для учнів та вчителів, освіта за кордоном
  • http://visnyk.iatp.org.ua/news/ - Вісник програм шкільних обмінів (Посольство США в Україні)
  • http://www.kar.net/~iearn/ - Інформаційний сайт Міжнародної освітньої та ресурсної мережі
  • http://www.intellect.org.ua/ – сайт мережі аналітичних центрів України. Містить розділи „Освіта та наука”, а також „Гранти”, де вказані заявлені програми розвитку викладачів та стипендії на поточний рік

   Реферати:

 • Символіка

  Гімн школи:{mp3}himn{/mp3}

  Емблема школи:

 • Гстьова книга

  На даній сторінці ви можете залишити відгуки про школу, прокоментувати новини, тощо...

 • Проекти

  {loadposition accordeon0}

 • Розклад дзвінків для учнів 2-4 класів

  Понеділок

  1 урок 9.00 - 9.30 перерва 10 хв.

  2 урок 9.40 – 10.20 перерва 15 хв.

  3 урок 10.35 – 11.15 перерва 15 хв.

  4 урок 11.30 – 12.10 перерва 15 хв.

  5 урок 12.25 – 13.05 перерва 10 хв.

  6 урок 13.15 – 13.55

  Інші дні

  1 урок 9.00 - 9.40 перерва 10 хв.

  2 урок 9.50 – 10.30 перерва 15 хв.

  3 урок 10.45 – 11.25 перерва 15 хв.

  4 урок 11.40 – 12.20 перерва 15 хв.

  5 урок 12.35 – 13.15

 • Структура 2012/2013 навчального року

  Відповідно до статті 16 Закону України “Про загальну середню освіту” 2012/2013 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом (День знань)  і закінчується не пізніше 1 липня.

  Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:

  • І семестр - з 1 вересня по 28 грудня
  • ІІ семестр - з 14 січня по 24 травня

  Впродовж навчального року для учнів проводяться канікули:

  • осінні з 29 жовтня  по 4 листопада
  • зимові з 29 грудня по 13 січня
  • весняні з 25 по 31 березня

  Державна підсумкова атестація:

  • 4 класи - з 13 до 21 травня
  • 9-х класи - з 28 травня до 11 червня
  • 11-х класи - з 27 до 31 травня

  Вручення документів про освіту рекомендуємо провести :

  • для випускників 9-х класів  - 11-12 червня
  • для випускників 11-х класів – 1-2 червня
 • Графік проведення гурткових занять

  п/п

  Назва гуртка

  Дні та години занять

  Керівник

  1

  Танцювальний «Веселка»

  Середа 16.00-16.45

  Лендєл М.І.

  2

  Шкільний хор

  Середа 15.00-17.15

  Субота 10.00-12.15

  Никитюк О.В.

  3

  Танцювальний «Калина»

  Вівторок 13.15-14.00

  Четвер 13.15-14.00

  Качур Т.І.

  4

  «Палітра»

  Четвер 16.00-18.00

  Федак Т.Ю.

  5

  «Здоров’я»

  Середа 14.00-15.30

  Рубіш Т.М.

  6

  Вокальний ансамбль «Сонечко»

  Понеділок13.00-14.30

  Середа 13.35-14.20

  Качур Т.І.

  7

  Спортивні ігри

  Вівторок 16.30-18.00

  Балко Т.В.

  8

  «Знавці лікарських рослин»

  П’ятниця 15.20-16.05

  Севч Н.Ю.

  9

  «Рослини – символи України»

  Середа 14.30-15.15

  Севч Н.Ю.

  10

  «Захисник Батьківщини»

  Субота 10.00-11.20

  Стеблак Д.Д.

  11

  «Еколог»

  П’ятниця 16.00-18.15

  Рубіш Т.М.

  12

  «Юний захисник»

  Субота 13.00-15.00

  Стеблак Д.Д.

  13

  «Юні друзі природи»

  Понеділок 13.30-15.40

  Балог А.В.

  14

  «Юні квітникарі»

  П’ятниця 15.20-16.05

  Севч Н.Ю.

  15

  «Веселий пензлик»

  Субота 11.00-13.00

  Ладані З.Ф.

  16

  «Шашковий»

  Субота 12.00-14.00

  Балог Л.І.

  17

  «Загально-фізична підготовка»

  П’ятниця 17.00-18.30

  ЛуканинецьМ.Ф.

  18

  «Я – Родина – Україна»

  Вівторок, четвер 14.00-14.45

  Зозуля О.В.

  19

  «Баскетбол»

  Понеділок 17.00-19.00

  Лешко О.М.

 • Права та обов'язки

  Вчителі мають право на:

  • захист професійної честі, гідності;
  • участь в обговоренні та вирішенні питань організації навчально-виховного процесу;
  • проведення науково-дослідної, експериментальної, пошукової роботи відповідно до діючих нормативних документів;
  • вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи;
  • дострокову атестацію на отримання відповідної категорії і педагогічного звання;
  • участь у роботі органів громадського самоврядування закладу освіти;
  • соціальне і матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
  • підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту програм, форм навчання, організацій та установ, які здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку;
  • отримування пенсії, у тому числі, і за вислугу років.

   Зобов’язані:

  • виконувати Статут закладу освіти, правила і режим внутрішнього трудового розпорядку, умови контракту чи трудового договору;
  • забезпечувати умови для засвоєння учнями навчальних програм на рівні обов’язкових державних вимог, сприяти розвиткові здібностей учнів;
  • наставленням і особистим прикладом утверджувати повагу до принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, відданості, патріотизму, гуманізму, доброти, стриманості, працелюбства, поміркованості та інших доброчинностей;
  • виховувати повагу до батьків, жінок, культурно-національних, духовних, історичних цінностей України, країни походження, до державного і соціального устрою, поглядів, що відмінні від власних, бережливе ставлення до навколишнього середовища;
  • готувати до самостійного життя в дусі взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
  • дотримуватися педагогічної етики, моралі, поважати гідність учнів;
  • захищати учнів від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, запобігати вживання ними алкоголю, наркотиків, інших шкідливих звичок;
  • постійно підвищувати свій професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;
  • виконувати рішення, прийняті органами громадського самоврядування закладу освіти, накази і розпорядження адміністрації, органів державного управління освітою;
  • відвідувати педради, методичні об’єднання, наради при директорі;
  • не палити в приміщенні та на території школи.
 • Права та обов'язки

  Учні мають право:

  • На захист прав особистості і ввічливе ставлення до себе.
  • На вільний вибір школи.
  • На вибір предмету поглибленого вивчення, позакласних додаткових, факультативних занять, екзаменів із окремих предметів і складання курсу екстерном.
  • На відкриту оцінку своїх знань, отримання об’єктивної оцінки із предметів.
  • На забезпечення якісним харчуванням.
  • Висловлювати класному керівнику, директору, вчителям свої проблеми і отримувати від них допомогу, пояснення, відповіді.
  • Відкрито висловлювати свою думку стосовно життя школи, не принижуючи гідності інших.
  • Представляти школу в конкурсах, оглядах, змаганнях та інших заходах відповідно зі своїми можливостями і вміннями.
  • На звільнення від уроків згідно заяви батьків.

  Учні зобов’язані:

  • Виконувати статут школи.
  • Оволодівати знаннями.
  • Не пропускати уроки, не запізнюватися на заняття.
  • Приходити до школи охайними, в шкільній формі або в одязі ділового стилю.
  • Акуратно вести щоденник і подавати його за першою вимогою вчителя.
  • Брати участь у суспільно корисній праці, виробництві.
  • Брати активну участь у житті школи, підтримувати і примножувати традиції школи, його авторитет, брати активну участь у позакласній і гуртковій роботі.
  • Бути ввічливим у спілкуванні з учителями, з повагою ставитись до батьків. Проявляти милосердя, турбуватися про молодших.
  • Гідно поводити себе, дотримуватися культури поведінки.
  • Бережливо ставитись до державного, суспільного і особистого майна, охороняти природу.
  • У випадку псування майна, приміщення, учень повинен відшкодувати його або разом з батьками провести ремонт.
  • Повністю використовувати час, відведений для навчання, старанно працювати над поповненням своїх знань, систематично готуватись до уроків.
  • Діяти завжди на благо колективу, турбуватись про честь і підтримку традиції школи, його авторитету.
  • Гідно, культурно вести себе в школі і за його межами, турбуватись про красу рідної мови.
  • Проявляти повагу до вчителів та інших працівників школи, підкорятись вказівкам та розпорядженням директора школи, педагогічної ради, учителів, а також постановам класного і шкільного самоврядування.
  • Постійно підтримувати в чистоті і порядку приміщення школи та його територію.
  • Вітатися до працівників та гостей школи.
 • Про нас

  89625  с. В. Лучки, вул. Гагаріна, 49 Мукачівського району Закарпатської області

  Контактний телефон: 6-12-34, E-mail: mail@luchky-school.com.uasch_velyluchky@meta.ua.

  Функціонує з 1949 року. Навчає і виховує 907 учнів, нараховує 38 класів. У закладі працює 87 педагогічних працівників.

  Із них мають кваліфікаційні категорії та педагогічні звання, нагороди, відзнаки:

  • Вищу кваліфікаційну категорію – 28
  • Першу кваліфікаційну категорію – 22
  • Другу кваліфікаційну категорію – 10
  • Спеціаліст – 4
  • Молодший спеціаліст – 23
  • Старший учитель – 20
  • Відмінник освіти – 4
 • Матч-реванш

  У п’ятницю, 19 жовтня, на нашому спортивному полі зі штучним покриттям відбувся футбольний матч-реванш між учнями нашої школи та Мукачівської гімназії. А дівчата взяли участь у «Веселих стартах».

 • Тиждень правових знань

  З 8 по 15 жовтня у школі проходив Тиждень правових знань. В рамках Тижня було проведено бесіди з випускниками 9 та 11 класів  «Юридичні професії: ХТО Є ХТО», бліц-конкурс серед 10-класів «Види виборчих систем: переваги і недоліки», бесіди з учнями 1-11 класів «Чи знаєш ти свої права і обов’язки».

 • «Учителю! Ти є і будеш вічно!»

  4 жовтня. «Учителю! Ти є і будеш вічно!» Під таким гаслом у школі пройшло свято з нагоди Дня вчителя. Літературно-музичну композицію підготували учні 1 та 11 класів  (Класні керівники Зозуля О. В., Стеблак Д.Д., муз.керівник Качур Т.І.). Линули до вчителів щирі слова вітання, зворушливі поетичні рядки, ніжні мелодії пісень. Свято пройшло надзвичайно гарно і зворушливо.

 • Свято квітів і щедрої осені

  3 жовтня у школі було проведено Свято квітів і щедрої осені. Учні 6-их класів підготували літературно-музичну композицію «Ходить гарбуз по городу» (Учитель Рубіш Т.М.) Кожен клас підготував квіткові, фруктові та овочеві композиції. Дійсно щедра осінь цього року!

 • Дружній візит

  26 вересня члени шкільного гуртка «Турист» та футбольна команда учнів 5-6 класів з дружнім візитом відвідали Мукачівську гімназію. Тут педагоги із Центру туризму та краєзнавства проводили виїзні заняття з основ пішохідного та велосипедного туризму. А завершилося все футбольним матчем і піснями біля вогнища дружби.

 • Святкування Дня математика

  25 вересня у школі було проведено День математика з нагоди відзначення 120-річчя з дня народження відомого українського математика М. П. Кравчука.