9 листопада - ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлене Указом Президента України в 1997 році і відзначається щороку в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора, послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія, монаха Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), давньоруського письменника і літописця, одного з авторів "Повісті временних літ".

Урочисто відзначили це свято  і в нашій школі. У цей день було проведено виставку учнівських плакатів під девізом «Є мова – є майбутнє!», у бібліотеці організували виставку нових надходжень художньої літератури та періодичних видань «Українська писемність і мова: історичні витоки становлення й розвитку». Літературно-музичну композицію «О слово рідне, хто без тебе я?!» підготували з учнями 1-4 класів вихователі ГПД. З учнями 5-11 класів вчителі української мови та літератури провели мовні вікторини та конкурс на кращого читця  поезії «Із слова починається людина, із мови починається мій рід». А після уроків у кабінеті української мови та літератури зібралися знавці рідної мови – у школі відбувся І (шкільний) етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика. День української писемності та мови став справжнім святом для кожного учня школи.