5 грудня - Міжнародний день волонтерів

Сьогодні в нашій школі відзначали Міжнародний день волонтерів. У нашій школі  працює волонтерський загін «Милосердя» з числа учнів  5-9 класів. Саме його активісти  організовували проведення акції «Милосердя» в школі. Волонтери постійно відвідують вдома одиноких людей похилого віку, виконують їх доручення, допомагають по господарству. Також учасники волонтерського загону проводять пошукову роботу з історії рідного села, доглядають за  пам’ятниками загиблим воїнам-односельчанам, Т.Г.Шевченку, двічі Герою Соціалістичної праці Г.М.Ладані. Щороку вони беруть участь у зльотах, що відбуваються на базі Музею партизанської слави у с.Бабичі.

Цікаво знати

Міжнародний день волонтера  було започатковано Організацією Об'єднаних Націй у 1985 році, і в даний час відзначається в 125 країнах.

Волонтéр (фр. volontaire - доброволець) — добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють у сиротинцях, притулках для дітей, школах-інтернатах і будинках престарілих. Вони доглядають хворих і допомагають старшим людям поратися по господарству. Існує припущення, що волонтерство як суспільний рух виникло на Заході, а першими волонтерами були самаритяни, які почали надавати допомогу усім, хто її потребував. Більш впевнено можна говорити про виникнення феномену волонтерства вже з середини ХІХ століття. 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі. Саме в цей період Жан Анрі Дюнан, відомий французький письменник-журналіст, вражений наслідками кривавої битви при Сольферіно, запропонував створення Червоного Хреста — організації, яка б працювала на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу полоненим та пораненим. Принципами, сформульованими Анрі Дюраном, керуються і досі волонтерські організації усього світу.

Деякі дослідники виділяють  ХХ століття як головну віху у розвитку волонтерського руху. У  Європі після закінчення першої світової війни з'явилися люди, готові надавати допомогу постраждалим у війні. Саме у цей час були створені перші волонтерські організації. На сьогодні засновано Координаційний комітет міжнародної волонтерської служби (CCIVS) під егідою ЮНЕСКО зі штаб-квартирою у Парижі.

Волонтерський рух — доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.