Відкритий урок з математики у 5-В класі на тему «Розв’язування вправ на всі дії з натуральними числами»

Відповідно до плану роботи шкільного методичного об’єднання вчителів фізико-математичного циклу предметів було проведено відкритий урок з математики у 5-В класі на тему «Розв’язування вправ на всі дії з натуральними числами» (учитель Балог Тетяна Іванівна). Тип уроку – урок узагальнення і систематизації знань. Мета: удосконалити вміння учнів виконувати дії з натуральними числами, систематизувати і узагальнити знання з даної мети; розвивати логічне мислення, уміння правильно висловлювати думки, самостійно застосовувати набуті знання; виховувати інтерес до вивчення математики, відповідальність, толерантність під час роботи у групі. Учителька використала такі методи і види роботи: робота в парах і групах, навчальна гра «Закінчи речення», фізкультхвилинка «Так чи ні?», «Продовжити ланцюжок» (виконати арифметичні дії); обчислити значення виразу, обираючи зручний спосіб; усний рахунок, самостійне виконання вправи  «Хто швидше?» Доречним було використання на уроці ІКТ (медіапрезентація), цікаво перевірили виконання домашньої роботи (квітка-семицвітка із пелюсками-відповідями на завдання з домашньої роботи, а замість пелюстки залишалися літери, з яких склалося слово «молодці» для тих, хто правильно виконав усі приклади). Емоційно підвели і підсумки уроку та оцінювання: переможця (найкращого знавця теми) визначили за кількістю одержаних на уроці смайликів. Підсумок - рефлексія «Чи справдилися твої очікування від сьогоднішнього уроку?» показав, що діти об’єктивно оцінюють свої знання і роботу на уроці, та  засвідчив методичну майстерність учительки. З матеріалами відкритого уроку можна ознайомитися в категорії Вчителям (На допомогу вчителю)