Відкритий урок з образотворчого мистецтва у 4 – Б класі та тему: «Малювання композиції «Зимова казка»

Відповідно до плану роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів 17 січня 2013 року було проведено відкритий урок з образотворчого мистецтва у 4 – Б класі та тему: «Малювання композиції «Зимова казка».

Тип уроку – комбінований урок.

Мета уроку: поглибити знання учнів про пейзаж та холодну кольорову гаму, учити вирішувати загальний тоновий і колірний стани пейзажу. Продовжувати ознайомлювати з елементарною плановістю простору на основі спостережуваної перспективи (ближче – нижче, далі – вище, нагороджування дальних предметів близькими). Розвивати просторову уяву, виховувати естетичний смак, уміння милуватися красою рідної природи.

Урок добре продумано, сплановано та проведено. На уроці використані різні види та методи роботи: колективна робота, робота з альбомом – посібником, самостійна робота, декламування віршів про зиму (міжпредметний зв'язок), гра «Мозговий штурм», робота з художніми полотнами (картина Івана Вельца «Іній»), фізкультхвилинка (враховано вікові особливості учнів), художньо – практична робота учнів, організовано виставку результатів роботи учнів, малюнків, у кінці уроку.

Доречним було використання ІКТ на уроці, що дозволило оптимально систематизувати, узагальнити знання і уміння учнів та раціонально використати кожну хвилину уроку. Структура уроку містила три основні елементи: сприймання, формування творчого задуму, його посильна творча реалізація.

Мети уроку досягнуто. З матеріалами відкритого уроку можна ознайомитися в категорії Вчителям (На допомогу вчителю).