Відкритий урок з алгебри у 7-А класі на тему «Арифметичні дії над многочленами»

Відповідно до плану роботи шкільного методичного об’єднання вчителів фізико-математичного циклу предметів було проведено відкритий урок з математики у 7-А класі на тему «Арифметичні дії над многочленами» (учитель Драга Наталія Іванівна). Тип уроку – урок узагальнення і систематизації знань (урок–подорож “Сходинками до знань”). Мета уроку: систематизувати, узагальнити й поглибити знання і уміння та навики учнів з даної теми; розвивати увагу, пам’ять учнів, уміння аналізувати, порівнювати, розвивати культуру математичних записів; виховувати взаємоповагу та позитивне ставлення до навчання. Весь урок пройшов під девізом «Немає іншої науки, яка б дивувала своїх прихильників стількома приємними несподіванками, або так само підносила їх крок за кроком на дедалі вищі сходинки творчого мислячого буття, як математика»  (Дж. Сільвестр).

Епіграфом до уроку став античний афоризм «Той, хто не знає, – хай навчиться, а хто знає – повторить ще раз».

Учителька використала різні методи і види роботи: колективна робота, робота з підручником, самостійна робота, самооцінка, робота в парах і групах, усні вправи.  Доречним було використання на уроці ІКТ (медіапрезентація), що дозволило оптимально  систематизувати, узагальнити й поглибити знання і уміння та навики учнів та раціонально використати кожну хвилину уроку.

Прийоми мотивації та організації навчальної роботи учнів продовж уроку сприяли створенню такої ситуації, при якій учні відчувають задоволення від своїх успіхів у навчанні.

Мети уроку досягнуто. З матеріалами відкритого уроку можна ознайомитися в категорії Вчителям (На допомогу вчителю)