Тиждень прав людини

З 10 по 15 грудня у школі проходив Тиждень прав людини. В рамках цього Тижня були проведено обговорення Загальної Декларації прав людини ( 10-11 класи),  бліц – конкурс на знання прав людини і громадянина відповідно до Конституції України ( 9 класи). На годинах класного керівника у 1-11 класах додатково було опрацьовано права та обов’язки учнів

Цікаво знати

10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші).

У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці у політичних системах їхніх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.

Найбільш широкими обов'язковими угодами у галузі прав людини, укладеними під егідою ООН, є Міжнародний пакт про цивільні і політичні права і Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, підписані 16 грудня 1966 року. За дотриманням прийнятих пактів, конвенцій і договорів з прав людини спостерігає Верховний Комісаріат ООН з прав людини. Верховний комісар відряджає своїх посланців у різні країни світу для складання звітів про дотримання прав людини на місцях.

День прав людини - міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, на вшанування річниці ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини.

Багато країн включають основні положення Декларації у своє базове законодавство і конституції.