Новини школи
День пам'яті та примирення
5 травня, напередодні Дня пам'яті та примирення, у нашій школі пройшли заходина знак пам'яті про події ІІ світової війни, вшанування подвигу українського народу, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам'яті про загиблих. У кожному класі пройшли уроки мужності за загальною темою «Шляхами подвигу і слави», у бібліотеці учні мали змогу переглянути виставку художньої літератури та газетно-журнальних публікацій «Збережемо пам'ять про подвиг». Також діти разом з учителями виготовили червоні маки, що майоріли біля сердець усіх присутніх на мітингу біля пам’ятника загиблим воїнам. До його підніжжя юні великолучківці поклали гірлянди та квіти. Хвилиною мовчання вдячні нащадки вшанували пам'ять тих, хто поклав своє життя на вівтар визволення людства від коричневої чуми фашизму.
Впродовж попередніх 24 років незалежна Україна відзначала 9 травня День перемоги за усталеним радянським зразком, як пише офіційний веб-сайт Українського інституту національної пам'яті. Таке святкування не відповідало історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, призводило до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни, закріплювали в свідомості культ війни.
Відповідно до Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Тиждень географії та економіки
Згідно плану роботи Великолучківської ЗОШ І – ІІІ ступенів на 2016 – 2017 н.р. з 24 по 28 квітня 2017 року у школі проходив Тиждень географії та економіки.
Завдання тижня - викликати інтерес до науки географії та економіки, формувати пізнавальні здібності, сприяти творчому розвитку особистості, вчити застосовувати свої знання, відстоювати свою точку зору.
Участь школярів у підготовці позакласних заходів відкриває широкі можливості для формування практичних навичок роботи з різноманітними джерелами знань - картою, книгою, Інтернетом тощо. Спільна творча робота зближує учнів та вчителів, сприяє формуванню справжнього колективу однодумців. Заходи були спрямовані на виховання цілеспрямованості, колективізму, наполегливості у досягненні поставленої мети.
- Переглянути в фотогалереї
- Переглянути план проведення тижня географії та економіки в детальніше
Вчимося захищати себе і тих, хто поруч
Кожного дня ми з вами є свідками десятків прикрих новин – про військові втрати, про техногенні катастрофи, про нещасні випадки, які зненацька спіткали мирних громадян. Як вижити? Яким буде наше майбутнє? Ці питання постають перед кожною людиною. Адже ніякі блага цивілізації не замінять чистого повітря, прозорої води та нешкідливого харчування. Дуже важливо у таких ситуаціях, щоб людина не розгубилася, взяла себе в руки й пригадала, як поводитися за надзвичайних обставин, як урятуватися самій й як допомогти вижити іншим? Навчити дітей простим правилам виживання у непростих ситуаціях – ось мета Дня цивільного захисту, що 28 квітня проводився у нашому закладі за планом, розробленимкерівним складом ЦЗ школи.
День цивільного захисту розпочався з проведення тематичної лінійки, на якій було оголошено план роботи, завдання Дня ЦЗ в школі і порядок евакуації з приміщень у випадку надзвичайних ситуацій.
Школярами також було підготовлено випуски тематичних стіннівок (5-11 класи) та малюнків (1-4 класи), у кожному класі проведено години спілкування, на яких розглядалися питання цивільного захисту населення у надзвичайних ситуаціях. До участі у заходах було запрошено учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Рубіша І.І. та учасника війни в Афганістані Лібу В.П., лікаря ДЛ Балога В.І. На окремих заняттях класні керівники навчали учнів виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання. У фойє школи було розгорнуто виставку науково-популярної та художньої літератури, присвяченої техногенним катастрофам (відповідальні Рубіш Т.М., вчитель біології та екології, шкільні бібліотекарі Кополовець М.Д., Плесканка О.М.) Конкурс малюнків на асфальті викликав неабиякий інтерес у молодших школярів (організувала проведення конкурсу Варга С.І.), а учні 5-9 класів взяли участь у вікторині «Знай і умій», яку підготувала вчитель предмету «основи здоров’я» Севч Н.Ю. В актовому залі школи було влаштовано перегляд фільмів з питань цивільного захисту відповідно до віку учнів (відповідальний Кривицький І.В.)
Особливе захоплення у присутніх та учнів викликало проведення комбінованих змагань (теоретичні знання+фізична підготовка+медично-санітарні навички), під час яких команди 10-А та 10-Б класів бігали через перепони, транспортували потерпілих, гасили умовну пожежу, надавали першу медичну допомогу потерпілим, а також змагалися у знанні теоретичного матеріалу з питань безпеки життєдіяльності (керіник змагань Негря С.Д., журі – шкільна медсестра Лазорка Н.М., лікар ДЛ с.В.Лучки Балог В.І.). Глядачі підтримували учасників бурхливими оплесками, запальними кричалками і своїм добрим настроєм.
Завершальним етапом стала загальношкільна лінійка, на якій директор школи Рубіш Н.І. підвела підсумки Дня цивільного захисту в школі, оголосила результати змагань і конкурсів та нагородила грамотами переможців. Слід відзначити належну підготовку всіх заходів та чіткий хід їх проведення, що забезпечено злагодженою роботою заступника директора школи з виховної роботи Габовди Н.Е. та педагога-організатора Габовди Н.Ю. Окрема подяка – лікарю дільничної лікарні Балогу Василю Івановичу, який, будучи членом журі, не лише оцінював знання, уміння і навички учнів, а ще й як фахівець їх коментував, коригував і доброзичливо допомагав учасникам змагань якнайкраще виконати завдання.
Маємо надію, що набуті дітьми знання в день ЦЗ будуть міцними, але дай Боже, щоб їх таки не довелося використовувати на практиці.
- Переглянути в фотогалереї
- Переглянути в детальніше план заходів




