Вчимося захищати себе і тих, хто поруч

Кожного дня ми з вами є свідками десятків прикрих новин – про військові втрати, про техногенні катастрофи, про нещасні випадки, які зненацька спіткали мирних громадян.  Як вижити? Яким буде наше майбутнє? Ці питання постають перед кожною людиною. Адже ніякі блага цивілізації не замінять чистого повітря, прозорої води та нешкідливого харчування. Дуже важливо у таких ситуаціях, щоб людина не розгубилася,  взяла себе в руки й пригадала, як поводитися за надзвичайних  обставин, як урятуватися самій й як допомогти вижити іншим? Навчити дітей простим правилам виживання у непростих ситуаціях – ось мета Дня цивільного захисту,  що 28 квітня проводився у нашому закладі за планом, розробленимкерівним складом ЦЗ школи.

День цивільного захисту  розпочався  з  проведення  тематичної лінійки, на якій було оголошено план роботи, завдання Дня ЦЗ в школі  і порядок евакуації з приміщень у випадку надзвичайних ситуацій.

Школярами також  було підготовлено випуски тематичних стіннівок (5-11 класи) та малюнків (1-4 класи), у кожному класі проведено години спілкування, на яких розглядалися питання цивільного захисту населення у  надзвичайних ситуаціях. До участі у заходах було запрошено учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Рубіша І.І. та учасника війни в Афганістані Лібу В.П., лікаря ДЛ Балога В.І. На окремих заняттях класні керівники навчали учнів виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання.  У фойє школи було розгорнуто виставку науково-популярної та художньої літератури, присвяченої техногенним катастрофам (відповідальні Рубіш Т.М., вчитель біології та екології, шкільні бібліотекарі Кополовець М.Д., Плесканка О.М.)  Конкурс малюнків на асфальті викликав неабиякий інтерес у молодших школярів (організувала проведення конкурсу Варга С.І.), а учні 5-9 класів взяли участь у вікторині «Знай і умій», яку підготувала вчитель предмету «основи здоров’я» Севч Н.Ю. В актовому залі школи було влаштовано перегляд фільмів з питань цивільного захисту відповідно до віку учнів (відповідальний Кривицький І.В.)
Особливе захоплення у присутніх та учнів викликало проведення  комбінованих змагань (теоретичні знання+фізична підготовка+медично-санітарні навички), під час яких команди 10-А та 10-Б класів бігали через перепони, транспортували потерпілих,  гасили умовну пожежу, надавали першу медичну допомогу потерпілим,  а також змагалися у знанні теоретичного матеріалу з питань безпеки життєдіяльності  (керіник змагань Негря С.Д., журі – шкільна медсестра Лазорка Н.М., лікар ДЛ с.В.Лучки Балог В.І.). Глядачі підтримували учасників бурхливими оплесками, запальними кричалками і своїм добрим настроєм.

Завершальним етапом стала загальношкільна лінійка, на якій директор школи Рубіш Н.І. підвела підсумки Дня цивільного захисту в школі, оголосила результати змагань і конкурсів та нагородила грамотами переможців. Слід відзначити належну підготовку всіх заходів та чіткий хід їх проведення, що забезпечено злагодженою роботою заступника директора школи з виховної роботи Габовди Н.Е. та педагога-організатора Габовди Н.Ю. Окрема подяка – лікарю дільничної лікарні Балогу Василю Івановичу, який, будучи членом журі, не лише оцінював знання, уміння і навички учнів, а ще й як фахівець їх коментував, коригував і доброзичливо допомагав учасникам змагань якнайкраще виконати завдання.

Маємо надію, що набуті дітьми знання в день ЦЗ будуть міцними, але дай Боже, щоб їх таки не довелося використовувати на практиці.

• Переглянути в фотогалереї
  • Переглянути в детальніше план заходів
  • План проведення ЦО

у Великолучківській ЗОШ І – ІІІ ступенів

Час проведення

Зміст роботи

9.00 – 9.15

Організаційна бесіда класних керівників з учнями: «Правила поведінки учнів під час проведення ЦО у школі»

9.15

4 дзвінки.

Попередня евакуація школи. Загальношкільна лінійка Відкриття. Літературна композиція.

Ознайомлення з планом проведення ЦО.

9.45

Дзвінок на 1 урок.

1 – 4 класи. Перегляд кінофільмів з питань ЦЗ.

5 – 7 класи. Виготовлення найпростіших засобів захисту органів дихання. Ознайомлення із вмістом домашніх аптечок.

8 – 10 класи.Відкриті уроки, пов’язані з питаннями ЦЗ.

10.15

Дзвінок з 1 уроку

1 – 4 класиперегляд виставки «Знайти і вміти».

Огляд – конкурс газет та малюнків.

10.30

Дзвінок на 2 урок

1 – 7 класи.Відкриті уроки, пов’язані з питаннями ЦЗ. Зустрічі з учасниками ліквідації на ЧАЕС.

8 – 10 класи.Перегляд фільму з питань ЦЗ.

11.00

Дзвінок з 2 уроку.

Перегляд виставки «Знати і вміти»

11.15

Дзвінок на 3 урок

5 – 9 класи.Проведення вікторини. (Севч Н.Ю.), Малюнок на асфальті (Вихователі ГПД)

1 – 4 класи та 8 – 10 класи.Виготовлення найпростіших засобів захисту органів дихання. Ознайомлення із вмістом домашніх аптечок.

5- 7 класи.

Перегляд кінофільмів з питань ЦО.

11.45

Дзвінок з 3 уроку.

Перегляд виставки

11.55.

Дзвінок на 4 урок

12.00

4 дзвінки. Попередня евакуація школи. Загальношкільна лінійка. Військово – спортивні змагання. Підбиття підсумків. Нагородження.

Загальношкільна евакуація