Вшановуємо захисників України

Державне свято – День захисника України -вважається досить новим, але зберігає в собі історію багатьох століть. Дату 14 жовтня було обрано не випадково.На 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒ свято Покрови Пресвятої Богородиці,День козацтва та День захисника України.

Українське козацтво має довгу уславлену історію. Перші офіційні згадки про козаків можна знайти ще у 1492 році. Саме тоді запорожці нанесли нищівну поразку туркам і визволили з полону своїх побратимів. Відомо, що свято Покрови було на Січі найвеличнішим. Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, і вірили в її силу. Саме 14 жовтня (за старим календарем 1 жовтня) відбувалась Велика Рада, чи як її ще називали Козацька Рада. В цей день обирали отамана і вирішували, як жити на наступний рік.

З часом свято отримало ще одну назву – Козацька Покрова. А в Україні з 1999 року 14 жовтня офіційно відзначають День козацтва.

Починаючи з 2014 року, 14 жовтня набуло ще одного значення – ми святкуємо День захисника України. Можливо це пов’язано ще й з тим, що 14 жовтня вважається днем створення Української повстанської армії (УПА), бійці якої боролися за свободу рідного народу. Якби там не було, але з 2015 року це свято вважається всенародним і стало червоним  днем календаря.

З нагоди державного свята у нашій школі проведено ряд заходів:

• книжково-ілюстративна виставки «Із сивої пам'яті йдуть козаки» та «Від козаків – до кіборгів» (Кополовець М.Д., Плесканка О.М., шкільні біблотекарі);
  • бібліотечний урок «Мандри до козацьких скарбів», під  час якого присутні ознайомилися з книгами про славні козацькі традиції, історію виникнення  козацтва в Україні, побут і життя козаків на Січі;
  • позакласний захід «Від козаків до кіборгів: відповідь нескореного народу», за участі учасника АТО, заступника сільського голови с.Великі Лучки Габовди В.В. (Стеблак Д.Д., учитель предмету «Захист Вітчизни»)-
  • відкритий урок з історії України у 8-Г класі (учитель Севч Н.В.) на тему «Походження українського козацтва. Перші Січі»

У всіх класахпроведено години спілкування, присвячені знаменному святу.