Вчимося діяти у надзвичайних ситуаціях

З метою ефективних дій під час надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру,  на виконання наказу №370 управління освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА від  27 вересня 2017 року «Про організацію та проведення Дня цивільного захисту в загальноосвітніх навчальних закладах району у 2017 році» 18жовтня2017року внашійшколі проходив День цивільного захисту та об’єктове тренування.

Напередодні Дня цивільного захисту був розроблений План підготовки і проведення Дня цивільного захисту та об’єктового тренування, графік проведення та План екстреної евакуації.

День розпочався збором керівного складу ЦЗ закладу, де начальник ЦЗшколи рубіш Н.І.  оголосила присутнім мету і завдання Дня ЦЗ, а начальник штабу ЦЗ Габовда Н.Е.ознайомила з планомпроведення Дня ЦЗ в школі.
Відповідно до плану  на першому уроців 1-11 класах  була проведена єдина година спілкування за загальною темою «Цивільний захист – школа безпеки». У фойє було розгорнуто виставку художньої, науково-популярної літератури та періодичних видань «Вогонь добрий, вогонь злий» (Кополовець М.Д., Плесканка О.М.) На загальношкільній лінійці, в якій взяли участь начальник відділу освіти, молоді та спорту Мукачівської РДА Ващенок М.М., провідний інспектор сектору з питань ЦЗ Мукачівської РДА Байда І.І., прозвучала літературна композиція «Хай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває».

Протягом дня діяли виставки плакатів (5-11 класи) та малюнків (1-4 класи) з питань захисту в надзвичайних ситуаціях. Вихованці ГПД організували конкурс малюнків  на асфальті «Друже, ти запам’ятай: жартувать з вогнем не варто». Для учнів 5-9 класів  було організовано перегляд стендів та відеофільмів «Дії в надзвичайних ситуаціях» та про трагедію на Чорнобильській АЕС (керівники Рубіш Т.М. та Кривицький І.В.).

Учні 10-11-х класів під керівництвом вчителя медично-санітарної підготовки Негрі С.Д. відпрацьовували практичні навички навчальної програми з цивільного захисту.

По сигналу „Увага всім!” (задумом тренування передбачалось: у школі сталася пожежа) учасники навчально-виховного процесу були оповіщені про надзвичайну ситуацію і діяли відповідно Плану реагування та Інструкції щодо дій персоналу у разі надзвичайної ситуації. До тренування залучались ланки шкільного невоєнізованого формування. Оповіщення, збір та виконання заходів щодо приведення формувань у готовність до дій за призначенням в основному проведено у визначений термін.Всі  заходи сприяли підвищенню швидкостіроботи у надзвичайній ситуації, а також удосконаленню навичок особового складу формувань ЦЗ у виконанні покладених на них завдань.