Відзначення 100-річчя української революції

2017-й рік в Україні проголошено Роком Української революції 1917—1921 років.Українська революція — низка подій, пов'язаних знаціонально-визвольною боротьбою українського народуу 1917—1921 роках.

Поштовхом до початку Української революції стала Лютнева революція в Російській імперії. В Україні утворився альтернативний центр влади — Українська Центральна Рада (УЦР), що стала представницьким органом українських демократичних сил і очолила національно-демократичну революцію в Україні. Керівником УЦР став Михайло Грушевський.

У період 1917—1921 років Україна пережила різні форми національної державності (УНРУкраїнська держава,ЗУНР), але державну незалежність втримати не змогла. Українські етнічні території були розділені між СРСР,ПольськоюРеспублікоюКоролівством Румунія таЧехословацькою Республікою. Таким чином, Українська національно-демократична революція зазнала поразки. Ця поразка була наслідком незгуртованості політичної еліти, незавершеності процесу формування нації, відмінностей між національними та соціальними завданнями визвольного руху, його обумовленості зовнішніми політичними й насамперед військовими факторами. Однак, не досягши своєї мети, Українська революція започаткувала процес формування модерної політичної нації та відродила традицію української державності.

На відзначення 100-річчя першого досвіду українського державотворення у ХХ ст. шкільна бібліотека розгорнула книжкову виставку «Українська революція і державність. Рік української революції 1917–1921рр.». Події того буремного часу було обговорено під час «круглого столу» «Революційна доба в Україні (1917–1920 роки): історичні постаті, ключові епізоди», проведеного вчителями історії під керівництвом Балога В.І., а для учнів 5-11 класів класні керівники організували  інформаційні п’ятихвилинки. У 10 класах було проведено тематичні уроки (вчитель Фенчак М.В.). Матеріалом для підготовки вказаних заходів стали історичні розвідки українських науковців, газетно-журнальні публікації та Методичні рекомендації Інституту національної пам’яті

Методичні рекомендації Інституту національної пам’яті