Урок реального трудового життя

Будьте відповідальні в рішеннях:

життя не знає чернеток

22 березня 2017 року фахівцем Мукачівського районного центру зайнятості  проведено профорієнтаційний «Урок реального трудового життя» з учнями 11-х класів Великолучківської  загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів. До участі в заході долучилася й представник Мукачівського державного університету Марина Рубіш.

Через кілька місяців одинадцятикласники залишать стіни школи і перед ними постане питання: куди піти вчитися? яку професію обрати? Тому такий урок для випускників надзвичайно актуальний.

Фахівець Мукачівського районного центру зайнятості  акцентувала увагу на те, що важливо не просто завчасно вирішити, куди поступити після 11 класу – важливо переконатися, чи зможете ви влаштуватися працювати за своєю спеціальністю після отримання диплому. Декілька порад, як не помилитися та зробити правильний вибір:

• врахування особистих інтересівНе обов’язково, але в більшості випадків, отримавши освіту, людина йде працювати за фахом. З часом вона може змінити рід занять, але якийсь час все одно доведеться пропрацювати в обранійг алузі. Тому до неї повинен бути справжнійінтерес, щоб робота не перетворилася на тортури.
  • рівеньзнань і здібності.У деяких вузах вимоги до абітурієнтів дуже високі, тому навіть за наявності великого бажання не всі справляються зі вступними іспитами. Тому слід оцінювати свої здібності адекватно, щоб визначити, куди піти після 11 класу.
  • наявність відповідного вузута факультету в рідному регіоні. Якщо обрані спеціальност іпісля 11 класу реально освоїти тільки за його межами, потрібно подумати про вартість проїзду та прож ивання.
  • очна або заочна форма. Трапляється і так, що факультет пропонує обрану спеціальність тільки на очній формінавчання, а вам це не підходить з якихось причин. Або навпаки, вас цікавить заочна форма, а обрану спеціальність є можливість вивчати лише на стаціонарі. Цей момент потрібно ретельно продумати і з’ясувати вс подробиц заздалегідь, вирішуючи, куди йти після 11 класу.
  • фінансов іможливості. Кількість місць на бюджетній основі завждио бмежена, тому не можна не враховувати і

той факт, що якщо, на жаль, не вдасться набрати потрібний прохідний бал, доведеться заплатити певну суму за кожен семестр навчання, щоб отримати заповітний диплом. Марина Рубіш представила Мукачівський державний університет. Викладач розповіла про напрями підготовки, форму навчання, перелік сертифікатів ЗНО, необхідних для вступу до МДУ.

На завершення зустрічі фахівці побажали випускникам не помилитися та обрати дійсно ту професіюі тусправу, якій вони  готові присвятити більшу частину свого життя!

Провідний фахівець з питань зайнятості

відділу активної підтримки безробітних

Мукачівського РЦЗ  Гуранич Н.Й.