НЕПЕРЕВЕРШЕНИЙ КАЗКАР

2 квітня 1805 року в далекому данському містечку Оденсе в сімї шевця народився всесвітньовідомий казкар Ганс Крістіан Андерсен.

«Життя моє — справжня казка, багата подіями, прекрасна! Якби в ту пору, коли я бідною, безпорадною дитиною пустився по білому світу, мене зустріла на шляху могутня фея і сказала мені: «Обери собі шлях і мету життя, і я, згідно з твоїми даруваннями і в міру розумної можливості, буду охороняти і направляти тебе!» — і тоді життя моє не склалася б краще, щасливіше, розумніше. Історія мого життя скаже усім людям те ж, що каже мені: Господь Бог все направляє на краще.»

Слава Андерсена пережила віки. Його казки люблять і читають сучасні діти і дорослі, за його творами знято безліч фільмів.

До 210-річчя з дня народження великого казкаря у шкільній бібліотеці оформлено виставку «Г.-К.Андерсен – король казки», яку переглянули учні 1-6 класів. А ще для малят проведено літературні казкові читання за творами Андерсена та вікторину «З якої казки?»

5 цікавих і дивних фактів із життя Андерсена

1. Син короля

Андерсен пояснював сенс свого «гидкого каченяти» не так, як ми.

«Ти можеш вирости на пташнику, головне, що ти вилупився з лебединого яйця. Якби ти виявився сином селезня, то з бридкого каченяти перетворився всього лише в бридку качку, яким би добрим не був! »- Ось несподівана мораль казки. Письменник був упевнений: його батько – король Крістіан Восьмий, який, будучи принцом, дозволяв собі численні романи.

Зараз в Данії йдуть розмови про те, щоб перевірити походження Андерсена і провести генетичний аналіз.

2. Чарівна троянда – емблема печалі

У дитинстві Ганса Крістіана «ганяли» всі – від учителя, який бив його по руках лінійкою за неуважність і страшну неграмотність, до однокласників, яких він «заливав» по-чорному. Тільки одна-єдина дівчинка Сара якось подарувала йому білу троянду. Довгоносий незграбний хлопчина був так вражений, що все життя пам’ятав це диво. Чарівна троянда є в багатьох його казках.

3. «Жити – значить подорожувати!»

Цю фразу Андерсена в наш час взяли на озброєння тисячі туристичних бюро. Казкар був одержимий рухом, в цілому він скоїв 29 великих подорожей, що на ті часи здавалося майже неймовірним. У подорожах він проявив себе відважною і витривалою людиною, їздив верхи і добре плавав.

4. Великий боягуз

Важко сказати, чого не боявся Андерсен і від чого він не страждав. Він був страшним панікером. Найменша подряпина наводила на нього жах, а назви хвороб викликали тремтіння. Він смикався від собак, побоювався незнайомих людей. Пограбування ввижалися йому на кожному кроці, а звичка економити змушувала постійно мучитися питанням,чи не переплатив він за покупку. Йому ввижалося, що його поховають живцем, і кожен вечір він клав біля ліжка записку: «Я живий!» Вічним стражданням Андерсена був зубний біль. Втрачаючи черговий зуб, він засмучувався, а попрощавшись з останнім у 68 років, заявив, що тепер не зможе писати казки.

5. Діти і смерть

Своїх дітей у Андерсена не було. Чужим він охоче розповідав історії, але не терпів, щоб вони сиділи у нього на колінах. Незадовго до смерті – а прожив він 70 років – Ганс Крістіан просив композитора Хартмана скласти марш до його похорону і підігнати ритм під дитячий крок, оскільки діти будуть брати участь у церемонії.

Він не боявся травмувати дитячу психіку, ненавидячи щасливий кінець і залишивши нам сумні, а часом і похмурі казки. Єдиним твором, який, як він зізнавався, зворушував і його самого, була «Русалонька».