Вчимося бути щасливими

У процесі формування високорозвиненої особистості, яка в майбутньому  стане професіоналом, усвідомлюватиме свою приналежність до сучасної  європейської цивілізації та буде підготовлена до життя у XXI столітті, мабуть, чи не найважливіша роль належить двом освітньо-виховним інститутам – сімۥї та школі.

Саме в сімۥї закладаються основи особистості дитини. Позитивний вплив сімۥї на особистість дитини полягає в тому, що ніхто, крім найближчих людей, не ставиться до неї краще, не любить її сильніше і не піклується про неї більше. Підлітковий вік – складний  відповідальний період становлення особистості, коли формуються моральні погляди, судження, оцінки.

Кожна людина в житті прагне щастя. Здійснюючи певні вчинки, ми сподіваємося, що вони принесуть нам користь. У сучасному світі секс до шлюбу пропагують ЗМІ та суспільство. Можемо почути про безліч позитивів дошлюбних стосунків, тому й нерідко складається враження, що негативів цього немає взагалі. І якщо в минулому дотримання дошлюбної чистоти вважалося честю, обов’язком, то зараз можемо почути, що це немодно та неактуально. Але хто диктує моду? І чи варто ризикувати своїм щастям заради того, щоб слідувати нав’язливій моді?

На занятті з елементами тренінгу «Дошлюбні стосунки. Їх наслідки», проведеному шкільним психологом Чоп Е.І.,  одинадцятикласники з’ясовували, чи актуальною для сучасної молоді є дошлюбна чистота й чим може обернутися  нестриманість.

Кожна людина сама створює своє майбутнє, щодня свій вибір. Наше майбутнє залежить тільки від нас і нашого вибору і більше ні від чого. А вибір базується на розумінні, що сьогоднішні наші дії вплинуть на наше майбутнє.