Вшанування пам’яті жертв Голодомору

Вшанування пам’яті жертв Голодомору

День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Цьогоріч цю скорботну дату Україна відзначала 22 листопада.

20-21 листопада 2014 року у нашій школі відбулись заходи зі вшанування пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-33 років. В знак скорботи біля школи приспущено державний прапор з чорною  стрічкою.

На уроках історії  вчителі розповіли дітям про цю страшну сторінку в історії нашої держави. До пам’ятної дати в класах були проведені уроки пам’яті  «Скорботна пам'ять поколінь», у шкільній бібліотеці організовано виставки художньої літератури «Чорні крила голодомору» та газетно-журнальних публікацій  «Голодомор: забуттю не підлягає», в актовому залі - виставку плакатів «Плаче за дітьми своїми Україна-мати».  Літературно-музична композиція «Розіп’ята душа на хресті всевишньої печалі» не залишила нікого байдужим: виступи учнів у супроводі класичної музики органічно доповнювалися демонстрацією фотокопій численних архівних документів; спогадами очевидців страшної трагедії, що представлені у книзі-меморіалі «Голодомор в Україні 32-33рр»; оригінальними ілюстративними матеріалами. Присутні вшанували пам’ять загиблих під час подій 1932-33 років хвилиною мовчання. Участь в скорботному заході взяли представники органів виконавчої влади Мукачівського району, місцевого самоврядування, духовенства, представники трудових колективів Великих Лучок. Як символ пам’яті про мільйони невинно убієнних  присутні приєднались до загальноукраїнської акції  «Засвіти свічку».