Хай буде мир на всій Землі!

Мир на землі — це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ.
Мир на землі — це росяні світанки,
Краса і творчість, пісня у гаях.
Мир на землі — це вечори і ранки
Із радістю і щастям у серцях.
Мир на землі — це дім і мама, й тато,
Й любові стільки — просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті — хліба коровай.
Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар — щастя і любов.

Міжнародний день миру встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається  щорічно  21 вересняяк день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.З тих пір це свято об’єднало  мільйони людей, охопивши багато країн і регіонів. Воно покликане змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього. Взагалі, засновником цього свята став Папа Римський Павло VІ. Можливо, саме тому основною його ідеєю є теза: «Пробач, і ти отримаєш мир».

Міжнародний день миру, як правило, в ООН починається з церемонії біля Дзвону миру, в який вдаряє Генеральний секретар ООН після свого звернення. Дзвін Миру — символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства і солідарності народів. І в той же час — це заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі, збереження Людини і Культури. Цей Дзвін був відлитий з монет, які зібрали діти з 60 країн світу. У нього також вплавили ордени і медалі, інші почесні відзнаки людей багатьох країн. На Дзвоні красується напис, який відомий багатьом: «Хай живе загальний мир у всьому світі». До речі, цей Дзвін дзвонить лише два рази на рік: перший раз його можна почути навесні, у день весняного рівнодення, а другий раз — вже з нагоди святкування Міжнародного дня миру.

Привернути увагу до проблеми миру на землі — ось основна мета цього свята. Війна і агресія — це не спосіб вирішення проблем, вони тільки все ускладнюють, приносять багато горя і нещасть.

До благородної справи захисту миру долучилися і учні нашої школи. В цей день у всіх класах пройшли години спілкування, звучали зворушливі поетичні слова про мир і нашу прекрасну рідну Україну, лунали пісні. А ще пройшло свято «Хай буде мир на всій Землі!», виставка малюнків, конкурс малюнків на асфальті, які засвідчили, що наша школа щиро бажає миру і процвітання рідній Україні і всім народам Землі!