Відкритий урок з алгебри у 7 класі на тему «Арифметичні дії з многочленами. Розв’язування вправ»

3 грудня в рамках засідання методичного об’єднання вчителів фізико-математичних дисциплін було проведено відкритий урок з алгебри у 7-Б класі на тему «Арифметичні дії з многочленами. Розв’язування вправ». Урок проведено на належному методичному рівні, чітка  структура уроку, плавний перехід від одного етапу уроку до іншого. Кожен етап уроку проаналізовано та підсумовано. Дидактично грамотно сформульовано мету уроку: актуалізувати  знання  учнів,  необхідні  для  сприйняття  нового  матеріалу, ввести поняття  алгоритму  додавання  і  віднімання  многочленів, множення одночлена на  многочлен та  многочленна  на  многочлен; розвивати  логічне  мислення, вміння  робити  узагальнення  і  висновки; виховувати  акуратність  та  точність  записів.Епіграфом до  уроку стали слова Рене Декарта: «Недостатньомати лише добрий  розум, головне раціонально його використовувати.»

Урок багатий нарізні види роботи та методи розв’язування вправ і задач:усне завдання (помножити одночлен на многочлен); встановити відповідність; обчислити зручним способом (застосувавши  різні способи винесення множника за дужки); робота з підручником(розкласти многочлен на множники,та розв’язати рівняння); знайди помилку ; розв’язати задачу; самостійна робота на карточках(тестові завдання, зі взаємною перевіркою).Зміст підібраних завдань відповідав вимогам програми, а складність завдань – рівню підготовленості учнів.В ході перевірки домашнього завдання учительці  допомагали «консультанти»,  при перевірці теоретичного матеріалу  застосовано  інтерактивну гру «Мікрофон». Учні проявили добрі знання по даній темі.На уроці використано ІКТ. Урок мав логічне завершення, мети уроку досягнуто.