Відкритий урок з біології у 9 класі на тему «Узагальнення знань з розділу «Дихання»

До плану роботи методичного об’єднання вчителів предметів природничого циклу 28 листопада у 9-Г класі було проведено відкритий урок з біології на тему «Узагальнення знань з розділу  «Дихання» (учитель Габовда Наталія Юріївна). Мета уроку - узагальнити й систематизувати знання про значення дихання, будову й функції органів дихальних шляхів та органів дихання, особливості газообміну в легенях і тканинах, хвороби органів дихання та їх профілактику; виховувати свідоме і бережливе ставлення до свого організму, сприяти гігієнічному та екологічному вихованню учнів.

Епіграфом до уроку став вислів давньоримського поета Овідія: «Поки дихаю – сподіваюсь», тому що дихання – дорогоцінна ниточка, від якої залежить наше існування. Тип уроку - узагальнення вивченого матеріалу з розділу. Наталія Юріївна підібрала до заняття значний обсяг фактичного та роздаткового матеріалу, підготувала презентацію, використала різні форми і методи  роботи: вправу «Світлофор», «Подаруй радість» (рефлексія під час уроку), рольову гру «У лікаря», експрес-тестування, а також роботу з таблицями і схемами, випереджувальні завдання тощо.

Урок засвідчив, що учні добре засвоїли теоретичний матеріал розділу, зрозуміли важливе значення дихання для життєдіяльності організму.