У світі професій

«Світ професій – незвичайний світ. У цьому світі живуть не просто люди, а представники різних професій», - такими словами розпочали фахівці Мукачівського районного центру зайнятості профорієнтаційний (урок) семінар для учнівської молоді  Великолучківської ЗОШ І-ІІІ ст.  У заході прийняли  участь 45 старшокласників.

Наталія Гуранич  розповіла учасникам про головні причини вибору майбутньої професії. По-перше, вона повинна бути цікавою. Захоплююче заняття, що дійсно приносить задоволення, – це одна зі складових людського щастя.Також потрібно врахувати необхідність заробляти на життя: чи принесе майбутня професія Вам бажаний дохіді вже зараз замислитися  про те, ким Ви хочете стати в майбутньому.

Ународі кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Від того,наскільки вірно обрано життєвий шлях, залежить,яке місце в суспільстві людинабудете займати. Своє майбутнє потрібновизначати задовго до останнього шкільного дзвінка. Радитись з батьками, вчителями, знайомими, друзями.  А для того, щоб отриматиулюблену професію,потрібно гарно навчатися, бути стараннимиі відповідальними.

Також  при виборі професії слід дотримуватися такої формули :

"Хочу" - це те, що Вас цікавить у професії.

"Можу" - це Ваші здібності, можливості, стан здоров’я, потрібні дляобраної професії.

"Треба" – це актуальність професії на ринку праці.

На завершення заходу учнів запрошено до Мукачівського районного центру зайнятості для проходження тестування в автоматизованій системі АРМ “ПрофКонсультант”для визначення професійних схильностей.