Засідання методичного об’єднання вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу

Світ вступає в століття людини…

В. Сухомлинського

Мудрий філософ Григорій Сковорода писав, що «людина народжується двічі: фізично і духовно. Біля духовної колиски стоїть духовний наставник – вчитель, який стає людині другим батьком, матір’ю, бо прищеплює її душі моральні якості віри, надії, любові, глибокої поваги до рідної землі, свого роду, держави».А відомий український педагог В.Сухомлинський зазначав: «Учитель повинен знати і відчувати, що на його совісті – доля кожної дитини, що від його духовної культури та ідейного багатства залежить розум, здоров’я, щастя людини, яку виховує школа ».

Тому не випадково темою чергового засідання шкільного  методичного об’єднання вчителів предметів суспільно-гуманітарного циклу, яке відбулося 14 грудня 2017 року стало питання «Моральне і духовне виховання учнів на уроках предметів суспільно-гуманітарного циклу»

До порядку денного засідання входили такі питання:

1

Відвідування та обговорення відкритих уроків:

• Українська література, 9 клас. Урок позакласного читання. І.Сенченко. Оповідання «Діоген». Філософські погляди на життя людини у суспільстві (учитель Лукандій Б.Я.)
  • Українська мова, 10 клас. Урок розвитку мовлення. Твір-роздум на суспільну тему  «Чи врятує світ любов?» (учитель Волошин Є.Ю.)
  • Зарубіжна література, 7 клас. Джеймс Олдрідж «Останній дюйм».  Віра у внутрішні можливості людини, подолання нею життєвих випробувань, здатність до порозуміння (Вашкеба О.Е.)

2

• Про підсумки участі шкільної команди у ІІ (районному) етапі олімпіад та конкурсів

3

• Звіти членів м/о про виконання навчальних планів і програм у I семестрі

4

• Презентація  портфоліо  вчителів, що атестуються (Лукандій Б.Я. Волошин Є.Ю., Вашкеба О.Е.

5

• Обговорення доповіді «Шляхи удосконалення морально-духовного виховання школярів»

Сучасна палітра напрямків морального-духовноговиховання дітей широка. Вона складається з формування у дітей моральних ідеалів, гуманізму, почуття доброти, людяності, християнських чеснот, етичної поведінки, любові до близьких, батьків, до своєї Вітчизни. Сьогодні все нагальнішою стає проблема оздоровлення моральних принципів у людських стосунках, формуванні найкращих рис українців з дитячого віку. Адже деградація моральних принципів особистості відчувається на рівні людських відносин, а також і в державі вцілому. З прикрістю все частіше доводиться спостерігати за тенденцією до негативних змін у поведінці дітей у побуті, у шкільному середовищі, у стосунках з оточуючими, на дозвіллі та в інших обставинах

Цикл суспільно-гуманітарних предметів у кожній школі -це той гуманітарний та суспільний продукт, який, безумовно, щодня повинен активно працювати на відродження втрачених людських ідеалів, моральних принципів наших вихованців.