Толерантність – мистецтво жити у світі несхожих людей та ідей!

Сьогодні, 16 листопада, у всьому світі відзначають Міжнародний день толерантності.

Його запроваджено у 1995 році рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. Йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної приналежності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у "Загальній декларації прав людини", що проголошує неприйняття всіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру». Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.

Погодьтесь, толерантність – це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не боятися загубити власну індивідуальність, і які вміють поважити інших. У Міжнародний день толерантності підтверджується ідея про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і варто прагнути до побудови такого суспільства, в житті якого укорінився цей основний ідеал.

На відзначення Дня толерантності у школі проведено ряд заходів. Учнівське об’єднання «Лідер» у фойє школи розмістило інформаційний стенд, який нагадував учням, вчителям та батькам про значимість Міжнародного дня толерантності.Шкільні бібліотекарі (Кополовець М.Д., Плесканка О.М.) оформили книжкову виставку  «Толерантність врятує світ».

Шкільний психолог Катрич О.В. провела анкетування серед учнів «Чи проявляєш ти толерантність?»

Цікаво пройшли години спілкування у 7-Б (класний керівник Негря С.Д.), 6-В (класний керівник Гунтинович О.В.  6-Б (класний керівник Вагерич С.І. , 7-В (класний керівник Севч Н.В.) класах. Також кожен клас оформивінформаційний бюлетень  «Толерантність у нашому

житті».

Терпимість – це гармонія у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреба.

Пропагування терпимості має особливу важливість в сьогоднішню епоху стрімкого посилення глобалізації, мобільності та взаємозалежності.

Різноманіття – це безцінна перевага, проте вона може виступати й джерелом напруги. Конфлікти на національному, етнічному, релігійному, конфесійному, політичному та інших підґрунтях стали ознакою сьогодення і в нашій країні. Але толерантність спроможна розряджати потенційні конфлікти.

Водночас, Декларація чітко формулює положення про те, що у повсякденному житті толерантність – це не бездіяльність, а активна життєва позиція, суть якої полягає не стільки в тому, щоб терпіти чужий спосіб життя, поведінку, звичаї, почуття, думки, ідеї або вірування, але охоче визнавати та приймати поведінку, переконання і погляди інших людей, які відрізняються від своїх власних.

Разом із тим, прояв толерантності,який співзвучний принципу поваги до прав людини, не означає терпиме ставлення до соціальної несправедливості, злочинів та правопорушень, відмову від своїх поглядів або поступку перед чужими переконаннями.

Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими.