На сайті один гість та відсутні користувачі

28 червня – День Конституції України

26 років тому Україна зробила свій перший крок до відновлення свободи та незалежності. А в 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення та на світовий досвід, прийняла Основний Закон України — Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

Безперечно, це був мужній та гідний поваги крок українців, які хотіли жити інакше і не побоялися взяти на себе відповідальність та відстояти державні інтереси. Патріотизм та сильний дух – саме ці якості побороли в них страх перед тоталітарним режимом. Це було закінченням тієї багаторічної боротьби, яка велася заради відновлення української державності.

26 червня з нагоди  Дня Конституції України  у нашій школі відбулося урочисте зібрання вчителів. У вітальному слові директор школи Рубіш Н.І. відзначила, що прийняття Конституції стало першим кроком на шляху до євроінтеграції, яку ми продовжуємо сьогодні. Багато вже зроблено і чимало потрібно зробити в майбутньому, аби виконати основний обов’язок перед нащадками – зберегти країну. Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність — фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

З доповіддю «Розвиток конституційної думки в Україні як історична передумова сучасної Конституції» виступив учитель історії Балог В.І. Увазі присутніх було представлено книжкову виставку «Конституція – основний закон життя держави», яку підготували шкільні біліотекарі Кополовець М.Д. та Плесканка О.М.