Новини школи
Тих днів не згасне слава!
Упав Берлін. Іще боями гула розвихрена земля, а вже з барвистими квітками вступила тиша на поля. І сходив мир на доли й води і в гарячковий стук сердець. Удари з заходу і сходу сказали ворогу: "Кінець!" Кінець! Незборна правди сила, замовк гармат охриплий спів. Кінець. І тиша оглушила людей, що звикли до громів. І всі звели до сонця чола, що довго снилось їм у млі. І стало тихо так навколо, мов не було іще ніколитакої тиші на землі…
6 травня у нашій школі пройшли заходи з нагоди Дня пам’яті і примирення. Вони проведені з метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції, засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій і злочинів проти людяності. У класних колективах проведено уроки-реквієми, інформаційні години, присвячені подіями того жахливого періоду світової історії, у бібліотеці облаштували виставку художньої літератури та газетно-журнальних публікацій. А біля пам’ятника загиблим воїнам у центрі Великих Лучок хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, чиє життя забрала невблаганна війна.
Кровоточать душевні рани у ветеранів, які втратили своїх друзів-однополчан, у рідних і близьких, чиї душі простріляні похоронками, у рано посивілих дітей війни, які не побачили своїх батьків і пережили пекло фашистської та комуністичної окупації. У вогнище війни було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. Та війна - вже історія, для молодих - майже легенда, відома з книг і фільмів, розповідей старших. Та скільки б часу не минуло від тієї пам’ятної весни 45-го - ніколи не згасне слава воїнів, які у героїчному протистоянні врятували людство від коричневої чуми - фашизму.




