Хай буде мир на всій Землі!

Міжнародний день миру було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1981 році. Передбачено, що День миру відзначається як день глобального припинення вогню і відмови від насильства. Всім країнам було запропоновано утримуватися від проведення військових дій.

Генеральна Асамблея закликала всі держави-члени Організації Об'єднаних Націй, регіональні і неурядові організації й окремих людей відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти та інформування громадськості, і співпрацювати з організацією.

Щорічно 21 вересня в ООН проводяться різні заходи, які традиційно розпочинаються зі звернення Генерального секретаря ООН до світової спільноти. Після хвилини мовчання із зверненням виступає голова Ради безпеки.

Цьогоріч з метою відзначення Міжнародного дня миру Представництво Об’єднаних Націй в Україні при сприянні Міністерства освіти і науки України проводило  Всеукраїнську освітню кампанію «Голуб миру». Долучилися до цієї благородної справи і ми – учні та вчителі Великолучківської ЗОШ І – ІІІ ступенів.

Відзначення Міжнародного дня миру сприяє приверненню уваги дітей та молоді до питань збереження миру задля забезпечення стійкого прогресу людства та дотримання принципів гуманності, свободи, добра і поваги, що закладені у Декларації Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир.