Визволенню Закарпаття присвячується

Осінь іде по землі, тривожно торкаючись струн душі людської падолистом терпких споминів, що зболеним щемом відлунюють у наших серцях  звісткою про визволення України від фашистського поневолення.  Плин часу невблаганний - під мирним небом виросло кілька людських поколінь… Та вогненні роки Великої Вітчизняної війни й досі зринають у неспокійних снах наших сивочолих ветеранів… Тому з усвідомленням цього ми маємо повсякчас шанувати їх – тих, кого милосердна доля вберегла у тій смертельній круговерті, котрі є живим прикладом мужності для кожного з нас.

28 жовтня 1944 року було завершено визволення українських земель від окупантів. Тож нині вдячні нащадки вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України.

Протягом 20-24 жовтня 2014 року у нашій школі проходили заходи, присвячені 70-ій річниці визволення Закарпаття від фашистських загарбників. В усіх класах пройшли години спілкування, присвячені знаменній даті. Шкільна бібліотека влаштувала виставки художньої літератури, газетно-журнальних публікацій, фотодокументів про війну. У фойє школи учасники гуртка «Палітра» провели виставку дитячих малюнків «Хай завжди буде сонце! Хай завжди буде мир!» ( учитель Федак Т.Ю.)

Учні школи активно включилися і до пошукової роботи: зібрано матеріали про односельчан - учасників війни та в’язнів радянських концтаборів - до районної Книги пам’яті, обладнано куточок бойової слави в шкільному  історичному кабінеті (керівник Балог В.І.) Про героїчні події Другої світової війни йшлося в усному журналі на тему: «Визволення Закарпаття від німецько-угорських окупантів: шляхами перемоги» (учителі Паллаг М.В., Севч Н.В.)

Піднесено-урочисто пройшла літературно-музична композиція «Ті дні у пам’яті народній» та зустріч з нашим односельчанином, істориком-краєзнавцем, колишнім в’язнем сталінських таборів Рубішем Ф.Ф. (учителі Фенчак М.В., Лешко Н.Ю.) Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам'ять про жертовний подвиг воїнів-визволителів, для котрих спустошена та вщент зруйнована війною земля стала місцем останнього вічного спочинку. А до підніжжя пам’ятника загиблим воїнам та пам’ятного знака «Героям України»  школярі поклали квіти.

Ми є нащадками славного покоління наших предків, які завоювали нам мирне і щасливе сьогодення. Наш з вами обов’язок в цей непростий  для України час – бути гідними їхнього подвигу, усіма своїми справами утверджувати мир та злагоду на нашій рідній землі.