Великолучківська

загальноосвітня школа I-III ступенів

Авторизація

Теги

    

Зараз на сайті

На сайті 20 гостей та відсутні користувачі

Новини школи

Там, де звучить рідна мова, – живе український народ!

( 31 Голоси (ів) ) 

 

…Мова — це пісня душі, покладена на слова

Д.Білоус

 

21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови.  Роль рідної мови в житті й культурі народу надзвичайно важлива, бо мова є не тільки знаряддям спілкування, але й засобом мислення, пізнання та набуття знань з усіх галузей науки та мистецтва. Рідна мова — найдорожчий скарб кожного народу, це феномен, у якому генетично записані його історія і культура.

 

Серед майже десяти тисяч мов і діалектів, які налічуються в сучасному світі, більшість не мають писемності й державного статусу, ними послуговується незначна кількість мовців. Українська мова належить до давньописемних мов, її писемність налічує понад тисячу років.Століттями гнана й переслідувана, вона живе в піснях і думах, казках і переказах, приказках, прислів’ях, у самобутньому художньому слові і наукових розвідках.Де і коли народилася традиція Міжнародного дня рідної мови? Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Причиною «смерті» мови стають війни, депортації, змішування мов і, більшою мірою, глобалізація. Починаючи з 21лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні. Сьогодні в Україні проживають представники різних національностей. Цього дня кожен із них відзначає спільне свято для різних мов.

У День рідної мови у нашій  школі було проведено чимало цікавих заходів, які засвідчили непідробний інтерес та глибоку повагу всіх учасників навчально-виховного процесу до національної скарбниці – рідної мови.  завантажити

Любити, розуміти і шанувати рідне слово – це, перш за все, любити Батьківщину, любити не тільки самому, але й навчати цієї любові інших.

Душу переповнює почуття гордості за нашу прекрасну країну, серце сповнюється любов’ю до рідного слова, бажанням працею долучитися до процвітання України, прагненням передати прийдешнім поколінням спадщину, гідну великого народу.Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!