Обласний науково - методичний семінар на тему «Формування інформаційної культури учнів загальноосвітніх навчальних закладів»

29 жовтня 2013 року на базі Великолучківської ЗОШ І – ІІІ ступенів відбувся обласний науково - методичний семінар методистів районних (міських) відділів (управлінь) освіти та керівників районних (міських) методоб’єднань шкільних бібліотекарів на тему «Формування інформаційної культури учнів загальноосвітніх навчальних закладів». Програма семінару була насиченою та багатоплановою.

Відкрили захід Гутій Н.І. – методист методичного кабінету відділу освіти Мукачівської районної адміністрації та Турок К.Ю. – методист кабінету координаційно – методичної діяльності ЗІППО, які ознайомили присутніх із планом роботи. Про розвиток освітньої галузі та про організацію методичної роботи з освітянськими кадрами загальноосвітніх закладів Мукачівського району розповіли Товт О.О. – начальник відділу освіти та Диганич Г.І.  – завідувачка методичного кабінету відділу освіти Мукачівської районної держадміністрації. Великолучківську школу презентувала директор школи Рубіш Н.І., а сторінку шкільної бібліотеки на сайті навчального закладу – Рубіш В.М. – заступник директора школи.

Змістовним та актуальним був виступ Кополовець М.Д., завідуючої бібліотекою Великолучківської ЗОШ І – ІІІ ступенів, голови методоб’єднання шкільних бібліотекарів Мукачівського району, яка розповіла про досвід роботи з виховання інформаційної культури школярів.

Бібліотекарі шкіл району (Орос Т.М. – Новодавидківська ЗОШ І – ІІІ ступенів та Мейсар Н.І., Макарівська ЗОШ І – ІІІ ступенів) поділилася досвідом з різних аспектів бібліотечної роботи із учнями молодшої та старшої вікових категорій.

У ході семінару було проведено бібліотечне заняття у 7 класі на тему: «Довідкова література: довідники, словники, енциклопедії». (Плесканка О.М. – бібліотекар, Лукандій Б.Я. – вчитель української мови та літератури місцевої школи). Практична робота, пов’язана із творчим пошуком, дала хороший результат.

Нові ідеї, спрямовані на модернізацію сучасної шкільної бібліотеки, які озвучила Турок К.Ю., знайшли відгук у бібліотечних фахівців області. Зацікавила учасників семінару віртуальна подорож видатними бібліотеками світу, яку провела Бузинник М.М., методист методичного кабінету відділу освіти Мукачівської районної держадміністрації.

Отже, бібліотекарі отримали нові знання, ознайомилися з перспективами та шляхами розвитку бібліотек, мали змогу поспілкуватися з колегами.

Кожна людина робить у житті те, що вміє і може. Лікар хоче, щоб усі були здоровими, вчитель – щоб учні все знали. А бібліотекар хоче, щоб усі полюбили книгу, навчились її читати і цінувати. Він прагне, щоб кожна людина одним із своїх найулюбленіших занять вважала похід до бібліотеки.

Підведення підсумків роботи семінару засвідчило стрімке зростання професійної компетентності бібліотекарів та їхню зацікавленість у подальшій співпраці щодо створення для учнівської молоді комфортного інформаційного середовища у сучасній бібліотеці.