Великолучківська

загальноосвітня школа I-III ступенів

Авторизація

Теги

    

Зараз на сайті

На сайті 23 гостей та відсутні користувачі

Рекомендації щодо організації правильного режиму дня першокласника

( 0 Голоси (ів) ) 

1. Правильно обладнайте робоче місце дитини

 Робочий стіл повинен стояти в найтихішій кімнаті, щоб дитину ніщо не відволікало під  час  роботи. Робочий стіл ставиться ближче до вікна так, щоб світло падало зліва. Якщо дитина зростом від 120 до 129 см, стіл має бути заввишки 59 см, від 130 до 139 см – 62 см, від 140 до 149 см – 68 см. Треба стежити, щоб ноги дитини спиралися всією ступнею на підлогу або підніжку стола.

Потрібна настільна лампа, яку також ставлять ліворуч. Досить зручними є лампи   з кронштейном  , висоту та положення яких можна регулювати. Лампа не повинна бути занадто яскравою. Лікарі-гігієністи рекомендують зелений абажур, оскільки цей колір найменше стомлює зір.

Для зручності читання та списування можна купити книжкову підставку.

Краще не купувати такий стілець, що крутиться, оскільки це перешкодить дитині під час письма. Стілець повинен бути зручним, з високою спинкою, що відповідає зросту дитини. Різниця між висотою стола і стільця – від 2 до 27 см. Відстань від очей до поверхні стола 35 см., між грудьми і столом відстань має дорівнювати ширині долоні.

Поруч зі столом доцільно помістити маленьку шафку або настінну полицю де зберігатимуть підручними та зошити.

На  стіну варто повісити календар, розклад уроків, а також алфавіт із друкованими літерами.  –  ця підказка дуже допоможе учневі на першому етапі навчання.

2. Правильне харчування обов’язкове

 Хороший сніданок дуже необхідний. Приготуйте теплу їжу: кашу, омлет, запіканку, сирники. Корисні речовини надходять в кров, і та у свою чергу живить мозок, який буде активно працювати. Як перекус в школі давайте дитині з собою галетне печиво і яблуко.

 3. Проводжайте дитину теплими словами з побажанням гарного дня

 Не прощайтеся з дитиною фразами – дивись не балуйся», «веди себе добре», «щоб сьогодні не було поганих оцінок» , «якщо ти зробиш, то …» і т.д , дитина не комп’ютер щоб її такими фразами програмувати. Побажайте краще удачі, та підбадьорте, якщо знаєте що сьогодні такий важкий день для вашої дитини.

 4. Навчить своє чадо «тримати спину»

 Для цього привчайте дитину щодня виконувати 10 простих вправ.

  •  Нахили. Початкове положення — сидячи з витягнутими вперед ногами на підлозі. Потрібно спробувати нахилитися якнайнижче і обхопити руками пальці ніг. Піднятися в початкове положення і повторити 5 разів.
  •  Махи ногами. Початкове положення — лежачи на правому боці, права рука під головою, ліва перед собою. Повільно піднімати рівну ліву ногу вгору й опускати 15 разів. Повторити вправу для правої ноги, перекинувшись на лівий бік.
  •  Книга. Початкове положення — вис на шведській стінці. Сідницями і спиною потрібно щільно торкатися в стіні. Повільно підняти рівні ноги, не відриваючи сідниць, повторити 5 разів.
  •  Йог. Початкове положення — поза йогів із зімкнутими ступнями ніг. Тримати спину прямо і сидіти 15-20 секунд, розслабитися і повторити 7 разів.
  •  Сонечко. Поставте малюка впритул до рівної стіни, стежачи за тим, щоб він торкався стіни трьома точками — плечима, сідницями і п’ятами. Руки підняти вгору і повільно опускати в сторони по колу, не відриваючи від стіни. Повторити 5-7 разів.
  •  Стільчик. Початкове положення те ж, руки вздовж тулуба, долонями до стіни. Повільно, не відриваючи тіла, ковзати по стіні, намагаючись сісти. Повторити 5-7 разів.
  •  Замок. Початкове положення — стоячи. Відвести одну руку за голову, другу — за лопатки, спробувати зімкнути руки або як можна більше наблизити їх одне до одного. Повторити 5-7 разів.
  •  Ванька – встанька. Початкове положення — лежачи на спині. Плавно, намагаючись тримати спину рівною, піднятися в положення сидячи. Опуститися, повторити 5-7 разів.
  •  Човник. Початкове положення — лежачи на животі. Руки відвести назад, підняти голову і плечі і повільно відірвати від підлоги ноги. Затриматися в такому положенні 5 секунд, опуститися, повторити 5 разів.
  •  Полумостік. Початкове положення — лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах. Зробити вдих і повільно підняти таз, щоб утворювалася пряма лінія. Затриматися на пару секунд і на видиху опустити таз. Повторити 7 разів.

 5.Слідкуйте за зором дитини

 Включіть в раціон чорні ягоди, риб’ячий жир, печінка, морквяний сік з оливковою олією — вони багаті вітаміном А, який покращує зір, знімає втому з очей.

 Під час виконання домашніх завдань, стежте, щоб кожні 20 хвилин у дитини була перерва. У цей час краще робити очну гімнастику: нехай малюк постане біля вікна, зосередиться на намальованою на ньому точці і рахує до 10.

 Комп’ютерні ігри сильно напружують зір.

 6. Слідкуйте за вчасним виконанням домашнього завдання

 Оптимальний час для домашнього завдання — 15-16 годин. Починати з самого важкого, поки увага на висоті. І не намагайтеся зробити все уроки відразу, не перевантажуйте дитину. Тривалість безперервного читання не повинна перевищувати 8 хвилин, а оптимальна тривалість безперервного письма — 2 хвилини. Крім цього, через кожні півгодини занять потрібно робити 5-хвилинну гімнастику для рук. Згадайте старий віршик: «Мы читали, мы писали, наши пальчики устали» і стискайте пальці разом з дитиною.

 7. Слідкуйте за режимом сну

 Сон першокласника становить 11-12 годин на добу, при цьому шестирічкам необхідний 1-2-годинний денний сон. Не забувайте провітрювати кімнату перед сном

 8. Частіше хваліть

 Спілкуйтеся зі своїм першокласником, уважно слухайте його розповіді про школу, обговорюйте всі події, що відбуваються в його житті. Частіше хваліть малюка, він потребує вашої підтримки. Заохочуйте кожне маленьке і велике досягнення: справа в тому, що особливо у віці 6-7 років діти орієнтовані на реакцію дорослих.

 9. Не перевантажуйте портфель

 Перевантаження багаті поганою поставою, сколіозом. Тому стежте, щоб шкільний портфель вашої дитини не був перевантажений.

 10. Поцікавтеся до якої групи здоров’я відноситься ваша дитина