Великолучківська

загальноосвітня школа I-III ступенів

Авторизація

Теги

    

Зараз на сайті

На сайті 6 гостей та відсутні користувачі

Новини школи

Сонячне затемнення 20 березня 2015 року

( 14 Голоси (ів) ) 

20 березня жителі Землі спостерігали затемнення Сонця - найбільшого за останні 16 років. В Україні його найкраще було видно мешканцям Львівської області.

Хоча це затемнення за астрономічною класифікацією належить до повних, з України було видно, як Місяць затуляє лише близько половини сонячного диска. Цього явно недостатньо, щоб настали сутінки, тож затемнення цілком можна було проґавити, але це не стосується наших учнів, які проявили неабияку цікавість, спостережливість до цього явища.

Учні милувались затемненням користуючись старою фотоплівкою (не довше 30-40 секунд) адже знають, що дивитися незахищеним оком на Сонце довше 15 секунд небезпечно для сітківки навіть під час затемнення. Тому очі потрібно захистити, і сонячні окуляри не підійдуть.

Востаннє таке явище спостерігали в серпні 1999 року, а наступне схоже затемнення відбудеться у 2033 році.

Цього року затемнення відбувалося майже одночасно з весняним рівноденням, яке припадає на 21 березня. Але це випадковість, кажуть астрономи.

Однак не випадково те, що будь-яке сонячне затемнення відбувається під час молодика – коли Місяць стоїть рівно між Землею і Сонцем, а отже Сонце освітлює той його бік, котрий не видно з Землі.

Сонячні затемнення не є чимось рідкісним. Щороку на Землі відбувається в середньому два-три затемнення, більшість з яких – часткові. Затемнення називають повним, якщо на поверхні Землі є хоча б одна точка, з якої видно, як Місяць повністю затуляє Сонце. А таке справді буває рідко. Якщо стати в будь-якому місці і чекати повного затемнення Сонця, то в середньому доведеться простояти 360 років.

Одне з найвідоміших в історії повних затемнень було 1 травня 1185 року. Саме про нього згадано в літописі "Слово о полку Ігоревім", у якому князь Ігор сприйняв зникнення Сонця за лихий знак. І недарма: похід на половців виявився невдалим.

Тоді Ігор глянув на світлеє сонце й побачив

від нього тьмою всі свої вої прикриті.