Відкритий урок з алгебри у 7 класі на тему «Розв'язування вправ на перетворення виразів»

В рамках засідання методичного об’єднання вчителів фізико-математичних дисциплін у лютому було проведено відкритий урок з алгебри у 7-Б класі на тему «Розв'язування вправ  на перетворення виразів». Це був нестандартний урок – урок-гра у формі подорожі  по країні «Тотожні перетворення». Урок вміло модельований, добре підібраний необхідний матеріал, що забезпечує логічну й дидактичну цілісність уроку, триєдину мету (навчальну, виховну, розвивальну).

Для того, щоб залучити до активності кожного учня, зробити його  причетним до подій, клас було поділено на дві команди: «Команда  Кмітливі», «Команда Обдаровані». Кожна команда мала свого капітана. Подорожуючи  учасники гри  мали на кожній зупинці виконати цікаві та нестандартні завдання різні за змістом, формою, характером. Зміст матеріалу був надзвичайно насиченим, тому вимагав від учнів максимальної зібраності, вміння   використовувати набуті знання для перетворення  виразів, логічного мислення, уваги, швидкої реакції, спостережливості, що і було поставлено за мету уроку.Формулюючи запитання Надія Дмитрівна   використовувала таблиці, роздавальний матеріал, вислови відомих людей, ТЗН.

На уроці учні відчули себе  мандрівниками-дослідниками, вченими науковцями, які вирішують важливу проблему. Вони самі робили висновки, підсумки-узагальнення. Учні проявили добрі знання по даній темі;  закріпили, узагальнили, систематизували вивчений матеріал. Логічним закінченням уроку було оголошення переможців – команду «Обдаровані»  і оцінювання учнів. Мети уроку досягнуто.

Конспект уроку,  презентацію до уроку